15 kluczowych powodów, dla których Bóg usuwa ludzi z twojego życia - Może 2022

15 kluczowych powodów, dla których Bóg usuwa ludzi z twojego życia

Ilekroć ktoś nowy pojawia się w twoim życiu, dzieje się to z jakiegoś powodu. Ale czy odejścia mają też głębszą przyczynę?

Z pewnością tak. Bóg posyła ludzi do twojego życia z jakiegoś powodu iBóg usuwa ludziz twojego życia też z jakiegoś powodu.Jednak w większości przypadków mamy problem z ustaleniem tego celu. Trudno ci zrozumieć te powody.

To, czego nie widzisz, to fakt, że Bóg nie karze cię, gdy ktoś odchodzi z twojego życia. W rzeczywistości prawdopodobnie wysyła ci największą nagrodę, jaką możesz otrzymać.

Jeśli będziesz czytać dalej, zrozumiesz dokładnie, o czym mówię. Zrozumiesz, dlaczego musiałeś być oddzielony od niektórych ludzi i wszystko nabierze sensu!Oto dlaczego Bóg usuwa ludzi z twojego życia

smutna kontemplacyjna kobieta

Sprawdź te 15 nie tak oczywistych powodów, dla których tracisz kilka osób wyjaśnionych!

1. Słyszał rozmowy, których nie słyszałeś

Ludzie zdradzili Jezusa Chrystusa, więc dlaczego nie zrobiliby tego samego z tobą?Czasami myślisz, że wszyscy wokół ciebie życzą ci dobrze. Myślisz, że kochają cię tak samo, jak ty ich kochasz.

Jesteś przekonany, że są godni zaufania i mają Twoje plecy.

Ludzie nie zawsze są tacy, jakimi się wydają

Możesz założyć się o swoje życie, że twój najlepszy przyjaciel nie jest o ciebie zazdrosny. Jesteś pewien, że żaden z członków Twojej rodziny nigdy nie dźgnąłby Cię w plecy.

Ale hej, jestem tu, żeby ci powiedzieć, żebyś nie była taka pewna. Nie masz pojęcia, co tak naprawdę dzieje się w głowach tych ludzi.

Nie wiesz, kto jestfałszywy przyjacieludając, że troszczy się o ciebie i zachowując się tak, jakby cię kochali, podczas gdy w rzeczywistości tobą gardzą. Niestety, nigdy nie możesz być pewien, czy ci najbliżsi cię zdradzą. To się nazywa prawdziwe życie!

Ale zgadnij co? Bóg wie. Słyszał rozmowy, których ty nie.

Odczytał ich zazdrosne myśli i przejrzał ich manipulacyjne intencje.

Proszę, pamiętaj o tym następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, dlaczego Bóg usuwa ludzi z twojego życia! I podziękuj Mu za to!

2. Zawsze ma plan…

Nie zawsze możesz zrozumieć Boży plan. Właściwie przez większość czasu nawet tego nie widzisz.

Dlaczego niektóre z twoich modlitw pozostają bez odpowiedzi? Nie widzisz sensu ani celu rzeczy, które ci się przydarzają. Tak, mówię zwłaszcza o złych rzeczach.

Jednak to, że tego nie widzisz, nie oznacza, żeBoży plannie istnieje. Czasami musisz po prostu dojrzeć i dorosnąć, zanim naprawdę to zrozumiesz.

Nic w twoim życiu nie jest przypadkowe.Jeśli coś było wolą Boga, było to również częścią Jego planu mistrzowskiego.

Ale proszę, nie męcz się, próbując rozgryźć tło. Jeśli On nie chce, abyś wiedział, dlaczego sprawy potoczyły się tak, jak się potoczyły, to dlatego, że prawdopodobnie nadal nie jesteś gotowy, aby zobaczyć prawdę.

Jednak pewnego dnia wszystko stanie się jasne. Wszystkie wydarzenia z twojej przeszłości stworzą idealną układankę, a zrozumiesz, że wszystko wydarzyło się dla twojego własnego dobra.

Więc proszę, zaufaj Bożemu planowi, nawet jeśli masz problem z jego rozpracowaniem.

3. …i idealne wyczucie czasu

Kaznodziei 3:1

Na wszystko jest czas i pora na każdą aktywność pod niebem

Jestem pewien, że słyszałeś kwestię: właściwa osoba, zły moment. Zastanów się? Nie ma czegoś takiego jak zły czas. To tylko linijka, którą mówimy, aby się pocieszyć i dać nam nadzieję.

Uwierz mi, kiedy mówię ci, że Bóg zawsze ma idealny czas, nawet jeśli go nie widzisz. Co to znaczy?

Dobrze,jeśli kogoś stracisz, oznacza to, że nadszedł czas, aby odejść. Nawet jeśli niektóre rzeczy nie mają teraz sensu, z czasem zrozumiesz, o czym mówię.

To wszystko jest częścią Jego większego planu, a odejście tej osoby nastąpiło dokładnie w odpowiednim czasie, w jakim powinno – ani o sekundę za wcześnie, ani o sekundę za późno.

4. Daje ci to, czego potrzebujesz, a nie kogo chcesz

Jednym z powodów, dla których Bóg usuwa ludzi z twojego życia, jest to, że nie zawsze wiesz, czego chcesz – po prostu myślisz, że tak. W końcu jesteś tylko człowiekiem i nie możesz wiedzieć, co jest dla ciebie najlepsze, pomimo swojej inteligencji lub intuicji.

Z drugiej strony tak. Właśnie dlatego daje ci ludzi, których potrzebujesz, zamiast tych, których chcesz. Dlatego nie zawsze…dać ci to, o co prosisz.

To Boży sposób na uratowanie cię od wielu kłopotów – bez twojej świadomości.Ale w przyszłości obiecuję ci jedno: podziękujesz Mu za usunięcie kogoś z twojego życia.

Pamiętasz tego byłego chłopaka lub dziewczynę, za którą tak szalałeś? Pamiętasz, jak płakałeś, kiedy cię opuścili?

Myślałeś, że Bóg cię nienawidzi i zastanawiałeś się, dlaczego musiałeś ich stracić, skoro tak bardzo ich kochałeś.

Patrząc na rzeczy z tego punktu widzenia, widzisz, że nigdy nie mógłbyś być z nich zadowolony. Nigdy nie były dla ciebie skrojone – po prostu myślałeś, że ich potrzebujesz.

Cóż, myślę, że Bóg wiedział o tym od samego początku. Właśnie dlatego zabrał je od ciebie.

5. Uzależnienie emocjonalne niszczy cię

smutna kobieta obserwująca fale

Co się dzieje, gdy za bardzo zaczynasz kochać drugą osobę? Tak, to też jest rzecz.

Ale nie mówię o zdrowym rodzaju miłości. Mówię o toksycznej obsesji i uzależnieniu, które przynoszą wam obojgu krzywdę. Mówię o współzależności emocjonalnej.

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kiedy tak bardzo kogoś ubóstwiasz, w pewnym sensie stawiasz go na Bożym miejscu w swoim życiu. I to jest coś, czego nigdy nie powinieneś robić.

Myślisz, że nie możesz żyć bez swojego chłopaka lub dziewczyny? Jesteś pewien, że ich potrzebujesz, tak jak potrzebujesz powietrza do oddychania?

Cóż, Bóg jest tutaj, aby pokazać ci, jak bardzo się mylisz.Bóg usuwa ludzi z twojego życia, ale jesteś całkiem żywy bez ich obecności.

Czego cię to uczy? Zgadza się: nie potrzebujesz nikogo poza Bogiem, aby przetrwać, ponieważOn naprawdę wystarczy.

Co najważniejsze, pomaga ci uświadomić sobie, jak niszczy cię uzależnienie emocjonalne. To doświadczenie uczy, aby nigdy nie czcić człowieka – można czcić tylko Boga.

Więc zamiast kochać tę osobę, kochaj Go.

6. Aby dać ci lekcję

Czy to możliwe, że Bóg usuwa ludzi z twojego życia, aby…nauczyć cię lekcji?Wyraźnie nie słuchasz słów Boga, więc On nie miał innego wyboru, jak tylko sprawić, żebyś nauczył się rzeczy w trudny sposób.

Nie wiem, jaka może być ta lekcja. Może sprawił, że straciłeś kogoś, aby pomóc ci uświadomić sobie, że jesteś jedyną osobą, której potrzebujesz w życiu.

Może zrobił to, aby otworzyć ci oczy i dać ci do zrozumienia, że ​​nikt na tym świecie nie jest wart twoich łez.

Może całe to okropne doświadczenie nauczyło cię podnosić standardy i wreszcie nauczyć się doceniać siebie.

Może to wszystko stało się po to, abyś otworzył oczy i zobaczył, kto jest godny bycia w twoim życiu, a kogo nigdy nie powinieneś był wpuścić.

Tak czy inaczej, czasami twoje przekleństwa są faktyczniebłogosławieństwa w przebraniu.Są chwile, kiedy dziękujesz Bogu, kiedy zdajesz sobie sprawę, że coś, nad czym płakałeś, było w rzeczywistości najlepszą rzeczą, jaka mogła ci się przytrafić.

Pod koniec dnia dostajesz cały tytuł magistra życia za darmo!

7. Aby zrobić miejsce dla kogoś lepszego

Ujmijmy to w ten sposób: jesteś uwięziony w toksycznym związku z kimś, kto nie traktuje cię dobrze. Prawdopodobnie teraz tego nie widzisz, ale oni cię nie kochają, może nawet są niewierni, a na pewno nie widzą twojej wartości.

Mając to wszystko na uwadze, jest więcej niż oczywiste, że ta osoba na ciebie nie zasługuje. Cóż, to wyraźnie nie jest dla ciebie oczywiste, ale taka jest prawda.

Obiektywnie można zrobić znacznie lepiej. Nie mówię o znalezieniu bardziej atrakcyjnego lub bogatszego partnera.
Mówię o tym, że zasługujesz na to, by być z kimś, kto pasuje do twoich cech. Z kimś, kto cię pokocha, zaopiekuje się tobą i włoży dużo więcej wysiłku w twój związek.

Jednakjak ta osoba może wejść w twoje życie, jeśli nie jesteś gotowy, aby ją wpuścić? Jak możesz ich spotkać i wpuścić je do swojego serca, kiedy jesteś tak zajęty swoim obecnym partnerem?

Sztuka odpuszczania

Tak, masz rację. Bóg usuwa pierwszą osobę z twojego życia, ponieważ pozwalasz jej odejść jest jedynym sposobem, w jaki może zrobić miejsce dla kogoś lepszego.

Więc zamiast płakać, gdy ktoś cię opuszcza, bądź radosny. Obiecuję, że twoja bratnia dusza nadchodzi. Zamiast się ich trzymać,pozwól im odejść.

Któregoś dnia zdasz sobie sprawę, że dokładnie to musiało się wydarzyć, aby wszystko w twoim życiu ułożyło się na swoim miejscu.

8. Wykonali swoje zadanie w twoim życiu

Czy kiedykolwiek słyszałeś o związkach karmicznych? Zasadniczo pojawiają się w twoim życiu, aby pomóc ci się rozwijać.

Ale jaki to ma związek z naszą historią?Cóż, twój cykl karmiczny przerywa się, gdy osoba, którą maszkontrakt karmicznyz powodzeniem spełnia swój cel w Twoim życiu.

Czasami Bóg usuwa ludzi z twojego życia z tego samego powodu.

Pamiętasz tego dobrego przyjaciela z przeszłości? Świetnie się dogadywaliście, ale nagle zniknęli. Oczywiście zastanawiasz się, dlaczego tak się stało.

Mam odpowiedź. Ich obecność w twoim życiu nie była przypadkowa. Stała za tym głębsza przyczyna.

Zaufaj mi, nauczyłeś się od nich czegoś ważnego. Nawet jeśli było to złe doświadczenie, wciąż cię czegoś nauczyło.

A co się stało, gdy ta osoba wykonała swoje zadanie? Odeszli do następnej misji.

9. …albo zrobiłeś dla nich to samo

Ale odwróćmy na chwilę sytuację. A jeśli faktycznie było odwrotnie? A gdyby to była twoja misja? Może Bóg usuwa ludzi z twojego życia, kiedy wykonasz z nimi zadanie.

Może to być twój były chłopak, dziewczyna, dobry przyjaciel lub członek rodziny. Tak czy inaczej, zostałeś im dany z jakiegoś powodu.

Może przez jakiś czas byłeś ich aniołem stróżem. Nie musisz być tego świadomy, ale możliwe, że Bóg posłał cię, abyś zbawił ich przed nimi samymi.

I dokładnie to zrobiłeś. Dałeś im pocieszenie lub wsparcie. Uzdrowiłeś ich, a kiedy skończyłeś, wyszedłeś.

Spójrz na rzeczy z tej perspektywy: Bóg nie usunął ich z twojego życia. Przeciwnie,Bóg cię usunąłz ich życia.

Ciężka przerwa, wiem, ale myślę, że nie zawsze grasz główną rolę!

10. Aby chronić swoje serce przed złamaniem

smutna kobieta pijąca kawę

cómo hacer adornos de árbol de navidad caseros

Nie wiesz, co wydarzy się w ciągu najbliższej godziny, nie mówiąc już o odległej przyszłości. W końcu skąd możesz wiedzieć? Możesz być najbardziej intuicyjną osobą na świecie, ale są rzeczy, których po prostu nie możesz przewidzieć.

Ale hej, wygląda na to, że zapomniałeś o jednej rzeczy: całe twoje życie jest predestynowane.

Oznacza to, że Bóg dokładnie wie, co może się wydarzyć. Nie tylko to:Zna wszystkie potencjalne scenariusze i możliwe skutki.

Dlatego wie, że ta osoba kiedyś złamie ci serce, nawet jeśli teraz nie wyświetla żadnych czerwonych flag.

Więc w zasadzie, kiedy usuwa je z twojego życia, ratuje cię od złamanego serca. On ratuje cię od nieprzespanych nocy, litrów łez i lat rozczarowania.

Nie widzisz tego, ale miałeś upaść, a On cię złapał. Jeszcze razszczęście w nieszczęściu!

11. Boski plan

Jesteś centrum własnego wszechświata i nie ma w tym nic złego. Ale przez chwilę spójrz na siebie jak na kawałek większej układanki.

Pamiętasz, jak ci powiedziałem, że Bóg ma dla ciebie plan? Cóż, jesteś tylko częścią tego ogromnego, boskiego planu.

Czym jest boski plan?Cóż, taka jest wola Boża dla całej ludzkości. Jest to plan, który niewielu rozumie, ale ma sens.

Na pewno słyszałeś o efekcie motyla. Cóż, kiedy Bóg usuwa kogoś z twojego życia, może robi to ze względu na swój boski plan.

Może nieobecność tej osoby w twoim życiu jest dla większego dobra. Może twój były musiał z tobą zerwać tylko po to, żeby opuścić miasto i znaleźć nową pracę w innym mieście, gdzie spotka niespokojnego współpracownika, którego życie zmieni się za kilka lat.

W tym wyimaginowanym scenariuszu ten wyimaginowany współpracownik jest centrum planu. Możliwości są nieograniczone, ale jestem pewien, że rozumiesz.

12. Nie są dla ciebie odpowiednie

Czasami konieczne jest zerwanie więzi z dobrymi ludźmi. Nie oznacza to, że twój były musiał odejść, ponieważ złamałby ci serce lub nie zasługiwał na ciebie.

Może oboje jesteście miłymi ludźmi o kochających i troskliwych sercach. Dlaczego więc musiałeś się rozstać?

Cóż, tylko dlatego, że oboje macieczyste duszenie oznacza, że ​​jesteś kompatybilny. To niczyja wina: wy dwoje po prostu nie jesteście dla siebie odpowiedni.

Oboje znajdziecie swoje szczęście gdzie indziej i dlatego Bóg was oddzielił: aby dać wam tę szansę. Więc proszę, przestań się ich trzymać!

13. Ma dla nich plan

W ten sam sposób, w jaki Bóg ma plan dla ciebie, ma też plan dla tej osoby, którą usunął z twojego życia. Nienawidzę ci tego zdradzać, ale prawdopodobnie nie jesteś częścią tego planu.

Nie zrozum mnie źle: to nie musi być nic negatywnego.Nie oznacza to, że jesteś dla nich toksyczny lub zły. Po prostu nie pasujesz do Jego wizji dla tej osoby.

Może twój były ma wrócić do swojej ukochanej z liceum. Byłeś tam tylko po to, by przypomnieć im o ich pierwszej miłości. Pomogłeś im zrozumieć, kogo naprawdę chcą.

Nie bądź rozczarowany, jeśli coś takiego ci się przydarzy. Nawet jeśli sprawy nie potoczyły się tak, jak się tego spodziewałeś, powinieneś być z siebie dumny.

Miałeś cel w czyimś życiu. Zaufaj mi, zostawiłeś ślad na tej osobie!

14. Aby sprowadzić cię z powrotem do Niego

Wiesz, co mówią: wszyscy nagle stają się wierzącymi, gdy ich samolot zaczyna się rozbijać.

Tak właśnie jest w codziennym, prawdziwym życiu.Kiedy najbardziej modlisz się do Boga? Zgadza się, kiedy masz jakieś kłopoty.

Prosisz go, aby uzdrowił twoje złamane serce i złagodził twoje cierpienie. Z drugiej strony założę się, że nie pamiętasz Go tak często, jak wszystko w życiu idzie gładko.

Cóż, właśnie dlatego Bóg sprawia, że ​​tracisz kogoś, kogo kochasz: aby sprowadzić cię z powrotem do Niego. Kiedy tak się dzieje, pamiętasz o mocy modlitwy i dajesz z siebie wszystkozmartwień do Niego.

Rozumiesz, że mającniezachwiana wiaramoże cię uleczyć i staniesz się bardziej wdzięczny za wszystkie inne błogosławieństwa w twoim życiu.

15. Nie miały być

Kiedy usuwa kogoś z twojego życia, potraktuj to jako jeden ze znaków, które Bóg ci posyła, abyś uświadomił sobie, że byliścienie miało być.

Nienawidzę ci tego zdradzać, ale niektórzy ludzie po prostu nie są twoi przeznaczeni. Albo nie jesteś skazany na ich bycie.

Możesz spróbować itrzymaj się ichtak długo, jak chcesz, ale prędzej czy później będziesz musiał zaakceptować, jak się sprawy mają.

Ale wiesz, co jest najlepsze? Chodzi o to, że nie możesz stracić tych, którzy mają być!

Cały świat może połączyć siły, aby was rozdzielić, a wasza dwójka może napotkać setki przeszkód, ale w końcu zawsze się zjednoczycie!

Wersety biblijne o Bogu usuwającym ludzi z twojego życia

zdjęcie Pisma Świętego

Izajasza 57:14

I będzie powiedziane: Budujcie, budujcie, przygotujcie drogę, Usuń każdą przeszkodę z drogi Mojego ludu.

Izajasza 62:10

Przechodźcie, przechodźcie przez bramy, Oczyśćcie drogę dla ludzi; Buduj, buduj autostradę, Usuń kamienie, podnieś sztandar nad narodami.

Psalm 81:6

Zwolniłem jego ramię z ciężaru, Jego ręce zostały uwolnione z kosza.

Księga Przysłów 2:22

Ale bezbożni zostaną wykorzenieni z ziemi, a zdrajcy zostaną z niej wykorzenieni.

Ezechiela 24:16

Synu człowieczy, oto ja jednym uderzeniem zabiorę ci pragnienie twoich oczu, ale nie będziesz płakać i nie będziesz płakać, a twoje łzy nie nadejdą.

Niesamowite cytaty o Bogu usuwającym kogoś z twojego życia

sylwetka mężczyzny opuszczającego kobietę

Teraz, gdy dowiedziałeś się, co Biblia mówi o Bogu usuwającym ludzi z twojego życia, sprawdźmy te niesamowite cytaty!

Rozczarowania to tylko Boży sposób na powiedzenie „mam”coś lepszego.’ Bądź cierpliwy, żyj życiem, miej wiarę. - Nieznany

Bóg nie bez powodu umieszcza ludzi w twoim życiu, ale Bóg usuwa ludzi z twojego życia dla lepszego życia. - Nieznany

Bóg czasami usuwa ludzi z twojego życia, aby ich chronić. Nie biegnij za nimi. - Nieznany

Czasami plany w twoim sercu nie są planami Boga. – Katie Taylor

Pamiętajcie, kiedy Bóg realizuje swój plan w naszym życiu, również projektuje i aranżuje wydarzenia, które trwają aż do ujawnienia się Jego celu. – T. B. Joshua

Owinąć:

Kiedy Bóg usuwa ludzi z twojego życia,wszystko, co musisz zrobić, to zaufać Mu. Nie przemyśl tego i spróbuj wymyślić wyjaśnienie tego, co się stało.

Może mają na ciebie zły wpływ, bez twojej wiedzy, może zranią cię w przyszłości, a może po prostu nie jesteście stworzeni.

Tak czy inaczej, Bóg zawsze wie, co robi. Proszę, nigdy nie trać wiary, że robi to, co jest dla ciebie najlepsze. Zaufaj przewodnictwu Ducha Świętego, a będziesz gotowy.

Niech cię Bóg błogosławi!