13 znaków, z którymi jest związany emocjonalnie + przewodnik po przywiązaniu

13 znaków, z którymi jest związany emocjonalnie + przewodnik po przywiązaniu

Bycie emocjonalnie przywiązanym do kogoś wyjątkowego jest najlepszym uczuciem na świecie – zwłaszcza jeśli druga osoba czuje to samo. Niemniej jednak często przywiązanie może stać się niezdrowe w mgnieniu oka.Ale skąd wiesz, jaki jest twój styl przywiązania? Czy naprawdę jesteś zakochany, czy po prostu odczuwasz potrzebę miłości?

Czy istnieje sposób, aby stwierdzić, czy ktoś jest do ciebie przywiązany? Jaka jest różnica między miłością a przywiązaniem?Są sytuacje, w których masz z kimś intensywny emocjonalny związek, ale trudno ci go zdefiniować. Ponadto wydaje się, że nie możesz zrozumieć, czy twoje uczucia są odwzajemnione.

Cóż, w takim razie potrzebujesz pomocy eksperta i trafiłeś we właściwe miejsce. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o przywiązaniu, w tym oznaki, że ktoś jest z tobą emocjonalnie przywiązany.

Znaczenie związane emocjonalnie

uśmiechnięta para siedząca na podłodze w kuchni i pijąca winoZanim przejdziemy do sedna, musimy jasno określić, czym jest przywiązanie emocjonalne.W prostych słowach przywiązanie emocjonalne oznacza odczuwanie silnego uczucia do kogoś i nie tylko. Masz niekontrolowaną potrzebę bycia obok tej osoby i nie zapominajmy o silnej więzi, którą łączycie.

Zaborczość również charakteryzuje ten typ przywiązania w większości przypadków. Chcesz tę osobę tylko dla siebie i sama myśl, że nie czuje się tak samo, sprawia, że ​​ją tracisz.

Ale to nie znaczy, że przywiązanie do kogoś jest koniecznie złą rzeczą – wszystko zależy od tego, co robisz ze swoimi uczuciami.Jeśli twoje uczucia nie są odwzajemnione, z pewnością istnieje możliwość rozpętania się piekła. Z drugiej strony ten rodzaj emocjonalnego połączenia może być również:podstawa zdrowego związku.

Rodzaje przywiązania emocjonalnego

zakochana para przytula się do pieszczot i całujeRelacje są trudne, ale co gorsza – czego spodziewałeś się, ponieważ nic nie może iść gładko – istnieją 3 różne typy przywiązania, jeśli chodzi o mężczyzn:

Przywiązanie przyjaciela

Przywiązanie przyjaciela jest bardzo powszechne. Zaczynasz budować z nim relację, ale jego uczucia do ciebie pozostają tylko platoniczne.

To zdecydowanie ostrzeżenie dotyczące stref znajomych . Możesz zapomnieć o romantycznym związku z nim. Zablokował cię w ten sposób, a kiedy zostaniesz zablokowany, nie ma możliwości odblokowania.

Tak, prawda jest taka, że ​​nie powinniście być kochankami tylko wtedy, gdy planujecie coś poważnego – powinniście też być najlepszymi przyjaciółmi. Ale w tym przypadku jesteście tylko dobrymi przyjaciółmi i na tym polega cały problem.

Problem polega na tym, że zwykle przywiązanie przyjaciela zaczyna się podobnie do przywiązania emocjonalnego. Rozróżnienie tych dwóch jest dość trudne, zwłaszcza jeśli jesteś tym, który chce czegoś więcej.

¿Spinning te ayuda a perder peso?

W tej sytuacji dać się ponieść emocjom to bułka z masłem. Masz tu mężczyznę, który chce spędzić z tobą czas, który ceni twoją opinię i który oczywiście ma do ciebie jakieś uczucia.

Oczywiście zakładasz, że on się w tobie zakochuje . Wtedy niespodziewanie pojawiają się jego opowieści o innych kobietach.

Na początku przekonujesz się, że robi wszystko, by wzbudzić w Tobie zazdrość. Niemniej jednak dość szybko zdajesz sobie sprawę, że ten mężczyzna widzi cię jako swojego kumpla i ta świadomość uderza w ciebie jak zimny prysznic.

Tak, prawda jest taka, że ​​cię kocha i docenia. Ale tak wszyscy myślą o swoich prawdziwych przyjaciołach.

Jeśli jest to coś, do czego możesz się odnieść, mogę dać ci tylko jedną radę: wycofaj się! Nie dręcz się, pozostając obok niego tylko dlatego, że masz nadzieję, że któregoś dnia w końcu zacznie postrzegać cię jako materiał na dziewczynę .

Fizyczne przywiązanie

Fizyczne przywiązanie opiera się wyłącznie na twoim wyglądzie i chemii. Dzieje się tak, gdy kierujesz się wyłącznie swoimi hormonami, pragnieniami i pierwotnymi instynktami.

Ale, jak wiesz, prawdziwa chemia nie wystarczy, jeśli chcesz poważnego związku.

Możesz zacząć od tego, ale po zakończeniu miesiąca miodowego chemia zniknie i nie pozostanie nic.

Twój seks na początku może być świetny, ale po pewnym czasie to też się rozpadnie.

Niemniej jednak tylko dlatego, że to nie jest prawdziwa okazja – nie oznacza to, że nie może wstrząsnąć twoim światem.

Romantyczne przywiązanie

Wreszcie rzecz, po którą tu jesteś: romantyczne przywiązanie. Przywiązanie do miłości to coś, czym powinieneś się zainteresować. To jest prawdziwa okazja.

Jest to rodzaj przywiązania, który obejmuje zarówno przywiązanie przyjaciela, jak i przywiązanie fizyczne – ponieważ nie możesz być prawdziwymi partnerami, jeśli nie jesteście przyjaciółmi i jeśli nie dzielicie silnej chemii.

Ten rodzaj przywiązania to ostatnia faza, kiedy możesz być absolutnie pewien, że mężczyzna chce być Twój wieczna osoba . To coś, co będziesz mieć i czuć przez resztę swojego życia.

Możliwość osiągnięcia tego poziomu przywiązania pokazuje, że zarówno ty, jak i twój potencjalny romantyczny partner jesteście dojrzali emocjonalnie. To korona twojego związku i najsilniejszy możliwy fundament zdrowego związku i prawdziwej miłości.

Jak faceci są emocjonalnie przywiązani?

przystojny mężczyzna i atrakcyjna blondynka spacerują po wysokiej trawieMężczyźni, no cóż, to zupełnie inna historia. Nie jest powiedziane, że przez przypadek jesteśmy zupełnie dwoma różnymi światami.

Jest ku temu cholernie dobry powód. Kobiety są istotami werbalnymi i lubią wyrażać się słowami, podczas gdy mężczyźni ukrywają swoje prawdziwe uczucia, fakt, że są przywiązani emocjonalnie.

Dotrzyj do źródła jego emocji i spraw, by otworzył się na ciebie w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiłJego sekretna obsesja, niesamowity przewodnik po męskiej psychice i instynktach.

Trzymają to w sobie, ponieważ większość mężczyzn nie jest zbyt dobra w słowach. Może boją się odrzucenia lub upokorzenia, jeśli uczucia nie zostaną odwzajemnione.

Tak więc pokażą, czy są do ciebie przyciągnięci, ale w subtelny sposób z małymi uroczymi znakami.

Od Ciebie zależy, czy je rozszyfrujesz i sprawdzisz, czy chce, abyś odpowiedział.

Daj im spokój — nie jest łatwo zabiegać o dziewczynę, jeśli nie jesteś pewien, czy ona cię lubi, zwłaszcza jeśli mężczyzna jest po prostu kolejnym miłym facetem, który boi się zrobić coś głupiego i cię stracić.

Właściwie, kiedy o tym pomyślisz, te znaki powiedzą ci również, czy jest miłym facetem, czy złym chłopcem, ponieważ źli chłopcy nie mają czasu na robienie tych rzeczy.

Zabierają się do pracy i zwykle ten biznes pozostawia cię w spokoju i złamane serce.

Tak więc, jeśli widzisz te znaki, nie tylko możesz być pewien, że jest do ciebie przywiązany i cię lubi, ale także możesz być pewien, że jest dobrym facetem.

ZSystem oddania, zdobędziesz jego uwagę i oddanie – tak długo, jak tego chcesz.

Znaki, że mężczyzna jest z tobą emocjonalnie przywiązany

uśmiechnięty Afroamerykanin siedzący na kanapie i piszący SMS-yKobiety to otwarte księgi, jeśli chodzi o uczucia. Jesteśmy właśnie tego typu ludźmi. Kiedy kogoś lubimy, kiedy jesteśmy do niego przywiązani, damy mu znać.

Będziemy prostolinijni, ponieważ nie ma sensu tracić czasu — musisz od razu zabrać się do pracy.

Lubi spędzać z tobą czas

To jeden z najbardziej oczywistych znaków, z którymi jest do ciebie przywiązany.

Wykorzysta swój wolny czas, który zwykle zarezerwowany był dla Ciebie na relaks.

Pójdzie i spędzi z tobą czas, ponieważ cię lubi i na pewno ma do ciebie jakieś uczucia.

Wiem, niektórzy z was mogą powiedzieć, że to dlatego, że myśli, że może uprawiać z tobą seks, ale co, jeśli usuniesz seks ze stołu? Co wtedy?

Jeśli nadal przebywa z tobą, czy to znaczy, że jest z tobą tylko dlatego, że jest zainteresowany wykorzystaniem ciebie?

Widzisz, tak nie jest, ponieważ tak naprawdę nie ma żadnego ukrytego motywu. Twój związek nie jest fizyczny, nie jest seksualny, ponieważ nie jesteście przyjaciółmi z korzyściami, więc możesz być pewien, że nie jest w nim dla seksu. Jest w nim, bo cię lubi.

Cały czas się z tobą kontaktuje

Nie może minąć dzień, w którym nie zadzwoni do ciebie ani nie napisze. Czy to nie urocze? Chce zobaczyć, czy wszystko w porządku, i dać znać, że myśli o tobie, że za tobą tęskni.

Wiem, że brzmi to trochę nachalnie i prześladująco, ale nie, jeśli jest urocze. Jest duża różnica między byciem przerażającym przez telefon a absolutnie uroczym.

Jeśli go lubisz i nie przeszkadza ci, chcąc zobaczyć każdy twój ruch, jeśli nie zachowuje się zaborczo, to jest po prostu urocze.

Naprawdę chce zobaczyć, czy wszystko w porządku, a na koniec po prostu chce się przywitać i pokazać, że istnieje i myśli o tobie.

Interesuje się tylko tobą

On skupia na tobie całą swoją energię. Możesz być pewien, że jesteś dla niego jedyną kobietą.

Cały ten czas spędza z tobą; dzwoni i pisze do ciebie tylko po to, żeby zobaczyć, co porabiałeś, a co najważniejsze, nie spotyka się z innymi ludźmi.

Dobra, na pewno możesz być pewien, że jest do ciebie przywiązany i chce mieć coś z tobą.

On idzie ponad i poza

romantyczna para na spotkaniu w pubieKto nie lubi prezentów i kolacji na Walentynki? Dla większości twoich facetów wiesz, co dostajesz i trochę tego oczekujesz.

Ale co, jeśli twojego faceta nie stać na te wszystkie piękne rzeczy, które ci daje, wszystkie te piękne miejsca, do których cię zabiera?

Cóż, jeśli i tak to robi, to naprawdę daje z siebie wszystko, aby cię przekonać. Ty tyle dla niego znaczysz.

On patrzy na ciebie w szczególny sposób

Po prostu znasz takie spojrzenie. Kiedy to zobaczysz, wiesz, że to spojrzenie mówi, że chce ciebie i tylko ciebie . Możesz zobaczyć miłość w jego oczach; widać podziw.

Jego twarz jest spokojna i szczęśliwa, gdy na ciebie patrzy. Po prostu widać, że to jest to.

Tego wyglądu nie da się sfałszować. Możesz być światowym aktorem, ale nie możesz udawać tego spojrzenia.

Nawet narcyz w przebraniu nie może sfałszować tego spojrzenia. Jest autentyczny i poznasz go, gdy go zobaczysz.

On zawsze stawia cię na pierwszym miejscu

Wyjaśnijmy jedną rzecz. Jeśli nie stawia cię na pierwszym miejscu i zachowuje się samolubnie, możesz być pewien, że nie jest mężczyzną, który zostanie dłużej.

Jeśli dba tylko o siebie i swoje potrzeby, prawdopodobnie jest nawet samolubnym kochankiem i nie jest mężczyzną dla ciebie.

Nie myśl, że mężczyzna, który myśli tylko o sobie, zabierze cię do restauracji lub faktycznie zwróci na ciebie uwagę.

Ale mężczyzna, który jest gotów zrobić dla ciebie wszystko i który dba o twoje potrzeby i ogólnie o ciebie, jest mężczyzną, który jest do ciebie przywiązany i chce być z tobą.

Przedstawia cię swojej rodzinie i przyjaciołom

Jednym z najważniejszych znaków, że jest tobą zainteresowany i chce być z tobą, jest to, że nalega, abyś poznał najważniejsze osoby w jego życiu – jego przyjaciół i rodzinę.

Lubi cię tak bardzo, że chce cię pokazać swoim bliskim.

Chce uzyskać ich aprobatę, ale nawet jeśli tego nie zrobi, to go nie powstrzyma, ponieważ przywiązanie emocjonalne nie jest czymś, o czym można łatwo zapomnieć.

Prosi o twoją opinię

szczęśliwa para cieszy się przejażdżką o zachodzie słońcaNaprawdę dba o to, co myślisz. Zawsze, gdy potrzebuje pomocy, wie, że może przyjść do ciebie. Wie, że go nie osądzisz ani nie powiesz mu „tak ci mówiłem”.

Wie, że pomożesz mu tak bardzo, jak tylko możesz. Kiedy będzie potrzebował porady, będzie szukał twojej porady, ponieważ wie, że zrobisz wszystko, aby dać mu sugestię, która jest w jego interesie.

Lubi twój sposób myślenia i szanuje twoje myśli – dlatego chce poznać twoją opinię.

Pochyla się bliżej ciebie

Nie robi tego celowo. To tylko prawo przyciągania, a on jest do ciebie przyciągany przez cały czas.

Zawsze, gdy jest blisko ciebie, nie może pomóc, ale opiera się na tobie, ponieważ chce być z tobą, a jego ciało też tego chce.

Nigdy cię nie zaatakuje i nie złapie, więc nie masz dokąd pójść, jeśli nie chcesz, żeby się do ciebie pochylił.

Zawsze zostawi ci trochę miejsca, abyś mógł się wycofać, jeśli poczujesz się nieswojo.

Nie udaje, że jest kimś, kim nie jest

Wokół ciebie jest swoim prawdziwym ja. Nie chce udawać, że jest kimś, kim nie jest.

To kolejny znak jego pociągu, romantycznego przywiązania.

Chce być sobą, bo wie, że go nie osądzisz. Nie chce z tobą grać, ponieważ tak wiele dla niego znaczysz, a on nie chce przegrać szansy bycia z tobą.

Wie, że maski prędzej czy później spadają i nie chce ryzykować. Albo go lubisz, albo nie.

Przenosi dla ciebie góry

Nie ma nic, czego nie może dla ciebie zrobić; nic nie jest zbyt trudne. Nie dlatego, że jest frajerem. Lubi to, ponieważ jest z tobą emocjonalnie związany.

On cię kocha i nie jest problemem zrobić wszystko, czego od niego potrzebujesz. Dołoży dodatkowego wysiłku, aby zabrać cię na miłą randkę.

Będzie naprawdę starał się zaplanować wszystko tak dobrze, jak to możliwe, abyś był szczęśliwy.

On jest szczery

szczęśliwa para przytulająca się i patrząca na siebie w domuOtwiera się przed tobą i nie ma tajemnic. To znaczy, nie opowie ci całej historii swojego życia w chwili, gdy cię pozna, ale kiedy twój związek stanie się bardziej złożony, nie będzie niczego przed tobą ukrywał.

Odpowie na każde pytanie, które mu zadasz, ponieważ gdy jesteś na zdjęciu, całe jego życie jest otwartą księgą.

Wie, że kłamcy zawsze będą nazywani kłamcami.

Nawet jeśli pokutują za swoje kłamstwa, nikt już nigdy nie zaufa im całkowicie. Nie chce ryzykować z tobą.

On chce się z tobą zobowiązać

Jest przekonany, że jesteś osobą, z którą chce spędzić resztę życia.

Wie, że twoje emocjonalne połączenie jest w siódmym niebie i nie chce ryzykować utraty tego.

Umawianie się z innymi kobietami nie wchodzi w rachubę, ponieważ on chce tylko ciebie. Jesteś źródłem jego szczęścia i sensu jego życia.

Może to zabrzmieć tandetnie, ale jesteś i jesteś jedyną szczęśliwą dziewczyną, która ma coś, o czym marzy wiele innych kobiet.

Jeśli znajdziesz się w tych znakach, to gratulacje – masz mężczyznę, który jest w tobie całkowicie zakochany i chce spędzić z tobą resztę życia.

Nie jest kłamcą; nie udaje, że cię lubi, ponieważ nie ma innych motywów, by być z tobą, poza tym, że chce.

Daj mu szansę, ponieważ prawdopodobnie boi się powiedzieć coś wprost.

Cóż, mężczyźni są tacy – co możesz zrobić, ale zrobić pierwszy krok!

Często zadawane pytania

Czy jest do mnie emocjonalnie przywiązany?

romantyczna para Afroamerykanów siedząca na plaży o zachodzie słońca pijąca winoKiedy mężczyzna poczuje do ciebie romantyczne przywiązanie, będzie miał oczy tylko dla ciebie. Wy dwoje nie musicie jeszcze być w prawdziwym związku, ale i tak będzie wam oddany.

Ten facet nie jest zainteresowany żadną inną dziewczyną poza tobą. Spędzanie czasu z tobą czyni go najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, a jedyne, czego chce, to twoje potwierdzenie, że jest wystarczająco dobry.

Dba o Twoje dobre samopoczucie, stawia Cię na pierwszym miejscu i jest gotowy zrobić wszystko tylko po to, by być blisko Ciebie. Mało tego: ten facet ma również obsesję na punkcie twojego życia miłosnego.

Chce dowiedzieć się, czy spotykasz się z kimś innym i jakiego typu mężczyzn lubisz, aby wiedzieć, czy ma szansę, czy nie.

Jeśli brzmi to bardzo podobnie do twojego faceta, nie ma wątpliwości co do jednego: jest do ciebie przywiązany.

Skąd wiesz, że jesteś z kimś przywiązany?

szczęśliwa rodzina na obiedzieKiedy jesteś z kimś przywiązany, czujesz się z nim blisko, nawet gdy jesteś fizycznie oddzielony. Ilekroć z nimi jesteś, czujesz się jak w domu. Ich uścisk jest tam, gdzie należysz i czujesz się bezpieczniej niż kiedykolwiek.

Cieszysz się obecnością tej osoby bardziej niż cokolwiek innego i spędziłbyś z nią każdą sekundę swojego dnia, gdybyś mógł. Nie możesz wyrzucić ich z głowy, tak bardzo, jak próbujesz i nie możesz sobie wyobrazić swojego życia bez nich.

Romantyzujesz cały swój związek iwidzisz tę osobę jako o wiele lepszą niż w rzeczywistości. Patrzysz na nie przez różowe okulary i to tak, jakbyś nie zauważył żadnej z ich wad.

Dobrze, wiem. Niemniej jednak zawsze pamiętaj, że nikt nie jest wart zatracenia się.

Bez względu na to, jak bardzo jesteś przywiązany do tej wyjątkowej osoby, nie odrywaj się od rzeczywistości. Co najważniejsze: nigdy nie przestawaj stawiać siebie na pierwszym miejscu .

Jak przestać być emocjonalnie przywiązany?

para siedzi na kanapie i rozmawiaPokonywanie niezdrowego przywiązania nie jest łatwe, ale można to zrobić. Musisz tylko zrozumieć, że możesz bez nich żyć, nawet jeśli teraz tak nie jest.

Zamiast skupiać się tak bardzo na ukochanej osobie, pracuj nad swoją samooceną i pamiętaj, że to nie ona cię definiuje. Nie zapominaj, że kierownica twojego życia jest w twoich rękach, więc proszę, nigdy nie oddawaj swojego szczęścia pod kontrolę kogoś innego!

Wiesz, całe to przywiązanie jest urocze – do pewnego stopnia. Ale w momencie, gdy przeradza się w zależność emocjonalną, jest to czerwona flaga, że ​​musisz coś zrobić.

Wiesz dokładnie, o czym mówię, w przeciwnym razie nie zastanawiałbyś się, jak przestać być przywiązany, prawda?

Istnieje ogromna różnica między niezdrowym a zdrowym przywiązaniem. Kiedy czujesz drugą, czujesz tę piękną emocjonalną więź z osobą, na której Ci zależy.

cómo aliviar el estreñimiento y la hinchazón rápidamente

Niemniej jednak, kiedy masz niezdrowy styl przywiązania, twój związek staje się jedyną rzeczą, która ma znaczenie. Nagle twoi najlepsi przyjaciele i członkowie rodziny stają się nieważni. Co gorsza, kompletnie się lekceważysz.

Osoba, w której jesteś zakochana, dyktuje całe Twoje życie, a cały Twój nastrój zależy od tego, jak Cię traktuje. Bez nich czujesz się niekompletny, a odpuszczenie nie wchodzi w grę.

Cóż, oto dokładnie, jak wyleczyć się z tego rodzaju niezdrowej zależności.

Znajdź przyczynę swojego niezdrowego stylu przywiązania

romantyczna para siedząca na schodach i pijąca kawęLeczenie skutków bez znalezienia przyczyny jest daremne, nie sądzisz? Właśnie dlatego musisz zagłębić się w siebie i znaleźć przyczynę niezdrowych wzorców relacji.

Czy to strach przed porzuceniem? Ludzie, którzy zostali opuszczeni w przeszłości, rozwijają fobię przed powtarzającą się historią.

Jeśli zostałeś zostawiony przez kogoś, kto był dla ciebie całym światem, to naturalne, że jesteś przekonany, że wszyscy będą cię traktować tak samo.

Inną częstą przyczyną jest nadużycie. Jeśli kiedykolwiek byłeś ofiarą przemocy, prawdopodobnie straciłeś poczucie własnej wartości i desperacko trzymasz się ludzi, na których Ci zależy, zakładając, że nie zasługujesz na ich miłość.

Ponadto twoje zachowanie może być spowodowane zaniedbaniem emocjonalnym w przeszłości. Jeśli czujesz się niekochany i niechciany, jesteś gotowy zrobić wszystko, aby coś takiego nie powtórzyło się.

Jak na ironię, twoja potrzeba zwykle przynosi efekt przeciwny do zamierzonego i kończy się przeganianiem tych, których kochasz.

Przestań się zakochiwać w potencjale

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli chcesz odłączyć się od kogoś, jest zaprzestanie romantyzowania rzeczy. Bądźmy szczerzy: przez większość czasu kurczowo trzymasz się tego, co można i powinno się mieć, zamiast widzieć rzeczywistość.

Widzenie swojej przyszłości z facetem nie czyni twojego związku idealnym. Ale dokładnie tak to widzisz – bez żadnej wady.

W chwili, gdy spotykasz kogoś, kogo lubisz, zaczynasz wyobrażać sobie, jak zawiązujecie węzeł, wychowujecie gromadkę dzieci i jedziecie razem w stronę zachodzącego słońca.

Zasadniczo nie przywiązujesz się do nich – przywiązujesz się do idei życia, które chcesz z nimi. Czasami nie zakochujesz się w osobie – zakochujesz się w idei miłości.

A kiedy przestaniesz to robić, przestaniesz też tak szybko się przywiązywać.

Skoncentruj się na samorozwoju

kochająca para siedząca na kanapie, rozmawiająca i przytulającaBycie przywiązanym oznacza wydawanie całej energii na obiekt swojego uczucia. Zwykle obejmuje myślenie o nich przez cały czas, religijne śledzenie ich stron w mediach społecznościowych, zmaganie się z negatywnymi myślami o tym, czy cię opuszczą, robienie wszystkiego, co w twojej mocy, aby wpasować się w ich życie…

Aby to się skończyło, musisz przenieść swoją energię na kogoś innego. Nie, nie radzę ci spotykać się z większą liczbą osób naraz, tylko po to, by zwrócić twoją uwagę od tej jednej osoby.

Mówię o tobie tutaj. Musisz całkowicie skupić się na sobie, zamiast zajmować się swoim (potencjalnym) partnerem.

Jeśli chcesz pozbyć się swoich niezdrowych wzorców, musisz zbudować pewność siebie. Oznacza to zdanie sobie sprawy, że jesteś wystarczająco dobry z nimi lub bez nich, a co najważniejsze, zrozumienie, że ktoś inny cię pokocha, nawet jeśli odejdzie.

Nie możesz tego osiągnąć, chyba że zaangażujesz się w poważne samodoskonalenie. Obejmuje to stanie się najlepszym sobą i przekształcenie dawno zapomnianego celu i marzeń w rzeczywistość.

Kiedy to się stanie, zaczniesz bardziej doceniać siebie. Odzyskasz poczucie własnej wartości i nie będziesz potrzebować niczyjej walidacji.

Poza tym nie będziesz miał czasu ani energii na obsesję na ich punkcie. I to jest twój ostateczny cel, prawda?

Ustaw kilka zasad zachowania

Kontrolujesz swoje emocje – nie jest na odwrót. Właśnie dlatego musisz nauczyć się kontrolować siebie w takiej sytuacji.

Ustal dla siebie pewne zasady zachowania i trzymaj się ich, bez względu na wszystko.

Zacznij od pozornie małych rzeczy, takich jak obiecanie sobie, że nigdy nie podwoisz ani nie potroisz SMS-a do (potencjalnego) partnera, jeśli nie odpowie na Twój pierwszy SMS. Obiecaj sobie, że nie będziesz ich codziennie pytać, czy cię kochają, tylko dlatego, że potrzebujesz wsparcia.

Innym dobrym pomysłem jest wybranie dnia tygodnia, w którym zobaczysz znajomych i rodzinę bez BAE. Nie obchodzi mnie, jak bardzo możesz być zakochany i jak bardzo chcesz zobaczyć swoją osobę również w tym dniu – nie ma w piekle żadnej szansy, abyś pozwolił sobie złamać tę zasadę.

Przykłady są nieskończone, ale punkt jest ten sam. Nie musisz zrywać więzi z tą wyjątkową osobą, ale musisz znaleźć sposób na oderwanie się od niej.

Sprowadź pomoc

kochająca para cieszy się zachodem słońca siedząc na masce zielonego samochoduWreszcie, jeśli zauważysz, że to wszystko wpływa na ciebie, nadszedł czas, aby uzyskać pomoc. Dobrym pomysłem jest rozmowa z dobrymi przyjaciółmi lub członkami rodziny. Czasami po prostu potrzebujesz osoby zaufanej, która cię wysłucha i będzie twoim ramieniem, na którym możesz płakać.

Nie ma też wstydu w rozmowie ze specjalistą od zdrowia psychicznego. Przedstawią Ci różne strategie łagodzenia bólu i pomogą Ci uporać się z tym problemem w możliwie najzdrowszy sposób.

Miłość czy przywiązanie emocjonalne?

uśmiechnięta kochająca para jedząca śniadanie i rozmawiającaPodczas gdy głównym celem miłości jest uszczęśliwienie drugiej osoby, przywiązanie jest skierowane na zaspokojenie własnych potrzeb. Chociaż wiele osób uważa, że ​​miłość i przywiązanie emocjonalne to synonimy, istnieją pewne kluczowe różnice między tymi dwoma pojęciami.

Samolubny kontra bezinteresowny

Prawdziwe kochanie kogoś oznacza pragnienie, aby druga osoba była szczęśliwa, z tobą lub bez ciebie. Chodzi o to, aby pragnąć ich dobrego samopoczucia, nawet jeśli nie obejmuje to ciebie.

Z drugiej strony przywiązanie zazwyczaj dotyczy tylko ciebie. Tak, masz obsesję na punkcie swojej bae, ale robisz to ze wszystkich samolubnych powodów.

Może trzymasz się ich, bo boisz się umrzeć w samotności, może dają ci wszystko, czego szukałeś, lub po prostu pasują do twojego pomysłu na idealne dopasowanie.

cortes de pelo para hacerte lucir más joven

Tak czy inaczej, Twoim ostatecznym celem jest zaspokojenie własnych potrzeb emocjonalnych, a nie ich.

Wyzwolenie a zaborcze

Bycie przywiązanym oznacza chęć posiadania pełnej kontroli nad ukochaną osobą. Oznacza to bycie nadmiernie zaborczym i brak wystarczającej przestrzeni do oddychania.

Miłość jest inna. Kiedy kogoś kochasz, dajesz mu całą wolność na świecie. Strach cię nie paraliżuje, jesteś świadomy swoich wartości i nawet nie myślisz o ich zamknięciu.

Na pewnym poziomie zachowujesz się tak celowo. Chociaż kochasz swoją osobę, nie chcesz jej w pobliżu, jeśli musisz powstrzymać ją przed odejściem.

Chcąc a potrzebować

Inną kluczową różnicą między przywiązaniem a miłością jest różnica między pragnieniem a potrzebą.

Możesz pokochać tę osobę do księżyca iz powrotem. Mimo to nadal wiesz, że bez nich przeżyjesz. Możesz bez nich żyć – po prostu nie chcesz.

Wręcz przeciwnie, przywiązanie oznacza desperacką potrzebę tej osoby w swoim życiu. Oznacza to trzymanie się ich i chwytanie ich jak słomy.

W takim przypadku masz pewność, że nie dasz sobie rady bez nich. Potrzebujesz ich tak, jak potrzebujesz powietrza do oddychania i właśnie to jest niezdrowe w twoim stylu przywiązania.

Czym jest teoria przywiązania?

kochająca para siedzi przy stole, trzymając się za ręce i rozmawiającTeoria przywiązania mówi, że na twój dorosły styl przywiązania ma wpływ wyłącznie rodzaj emocjonalnego związku, jaki miałeś z głównym opiekunem. Krótko mówiąc, twierdzi, że związek, który miałeś z rodzicami, dyktuje każdy inny związek w późniejszym życiu.

Teoria ta została pierwotnie zasugerowana przez Johna Bowlby'ego, psychoanalityka i psychiatrę w latach 80. XX wieku.

Cztery style załączników

Zgodnie z teorią przywiązania istnieją cztery różne style przywiązania u dorosłych, a każdy z nich odpowiada stylom przywiązania u dzieci. Tutaj są:

Bezpieczne

Nie pozwalasz, by dopadły cię niepewność. W rzeczywistości jesteś bardzo pewny siebie, jeśli chodzi o twój związek.

Nie pozwalasz, by wątpliwości wzięły w tobie to, co najlepsze i nigdy nie jesteś w potrzebie.

Jeśli to wszystko prawda, twój styl przywiązania jest zdecydowanie bezpieczny. To może być tylko dobry znak: znak, że miałeś intensywny emocjonalny związek z głównymi opiekunami. Nauczył cię, jak wyrażać miłość, jak ją rozpoznawać i jak nie przywiązywać się zbytnio.

Lęk-zaabsorbowany/Lęk-ambiwalentny

Ten styl jest pierwszy na liście niepewnych stylów przywiązania.

Dorośli o stylu zaabsorbowania lękiem prawdopodobnie radzili sobie z niekonsekwentnym rodzicielstwem już w dzieciństwie.

W momencie, gdy zaczynasz myśleć o sobie, przytłaczają Cię negatywne myśli. Ale nie jesteś taki z innymi. Właściwie widzisz wszystkie ich cechy i konsekwentnie zakładasz, że wszyscy są lepsi od ciebie.

Nadmiernie myślisz i ciągle analizujesz każdy szczegół dotyczący swojego partnera, w obawie, że zaraz cię zostawi. Jest to główna cecha stylu zaniepokojonego lub ambiwalentnego.

Nawet jeśli to tylko motyle i róże, nie możesz walczyć z myślą, że twój partner odejdzie od ciebie. Wyobrażasz sobie różne scenariusze i szukasz sposobów, w jakie mógłby się od ciebie odwrócić.

Unikam miłości

Osoby z unikającym stylem przywiązania nie pozwolą sobie na nikogo polegać. Wiele przeszli i za każdym razem, gdy myśleli, że mogą na kogoś liczyć, kończyli na zdradzie.

Ich niezależność i wolność są priorytetem numer jeden. Nie mogli znieść bycia w klatce, chociaż mówimy o złotej klatce.

Lęk-unikający/Lękający-unikający/Zdezorganizowany

Jeśli masz taki styl przywiązania, boisz się intymności. Nie, nie mówię tutaj o aktywności w sypialni.

Zamiast tego mówię o pełnym duchowym wyeksponowaniu się przed partnerem. Sama możliwość otwarcia się na innych może cię przestraszyć.

Nie oznacza to, że nie jesteś już na rynku randkowym. Inwestujesz w 100% procent, podczas gdy wszystko jest zabawą i grami, ale w momencie, gdy sprawy stają się trochę poważniejsze – uciekasz, by ratować swoje życie.

Owinąć:

uśmiechnięta para siedzi przy stole i trzyma się za ręceNauczyłeś się wszystkiego, co musisz wiedzieć o przywiązaniu emocjonalnym i odkryłeś oznaki, że facet jest z tobą emocjonalnie przywiązany. Czego więcej może chcieć dziewczyna w nowoczesnym basenie randkowym?

Cóż, mądre wykorzystanie tej nowej wiedzy byłoby pożądane. Zaufaj mi: jeśli dobrze rozegrasz swoje karty i jestem pewien, że właśnie to zrobisz – każdy facet oszaleje na twoim punkcie .

Ponadto jest to najlepsza szansa na wyleczenie się ze starych urazów przywiązania, dzięki czemu możesz zacząć od nowa.

13 uroczych znaków He