10 sposobów, aby przestać kochać kogoś, kto cię nie kocha - Może 2022

Nie ma wątpliwości co do jednej rzeczy - nieodwzajemniona miłość jest jedną z najbardziej bolesnych rzeczy, jakich możesz doświadczyć. Nie ma znaczenia, czy jesteś zakochany w kimś, kto nie czuje się tak samo, czy twój partner przestał cię kochać, czy po prostu cię nie kocha. Chodzi o to samo - kochanie kogoś, kto cię nie kocha, jest do bani.Oprócz poczucia, że ​​twoje emocje wymknęły się spod kontroli, zastanawiasz się także, dlaczego nie wystarczy, by ta osoba cię pokochała. Jednocześnie wciąż masz nadzieję, że w końcu coś się zmieni, nawet jeśli głęboko w głębi wiesz, że nigdy się nie zmieni.

cómo hacer un calendario de adviento

Oczywiście radzenie sobie z sytuacją miłosną w jedną stronę nigdy nie jest łatwe, i każdy, kto tam był, wie o tym. Jeszcze trudniejsze jest uratowanie się od tego i przejęcie kogoś, kto nie kocha cię w najbardziej nieszkodliwy sposób. Niemniej jednak można to zrobić, a oto 10 sposobów, aby to zrobić.1. Przyznaj swoje uczucia sobie

Pierwszym krokiem w kierunku rozwiązania problemu jest rozpoznanie go, a twoja sytuacja nie jest wyjątkiem. Przede wszystkim musisz przestać uciekać od swoich uczuć, ponieważ udawanie, że ich tam nie ma, nie spowoduje, że magicznie odejdą.

Prawda jest taka, że ​​troszczysz się o kogoś, kto nie widzi cię w ten sam sposób. Że kochasz osobę, która cię nie kocha tak, jak tego chcesz.

Nie należy się jednak wstydzić braku miłości w zamian. Zamiast tłumić emocje, bądź brutalnie szczery w stosunku do wszystkiego, co czujesz, i do tego, co druga osoba może do ciebie czuć.Kiedy wyrazisz swoje uczucia, będziesz dokładnie wiedział, z czym masz do czynienia. Czy to coś tymczasowego, czy twoja nieodwzajemniona miłość do tej osoby jest głębsza?

2. Nie trzymaj go w środku

Kiedy kogoś kochasz przez długi czas, pokonanie go i kontynuowanie życia jest proste. Właśnie dlatego jest to coś, przez co nie powinieneś przejść sam.

Pamiętaj, że nie ma nic złego w werbalizowaniu emocji i proszeniu o radę ludzi, o których wiesz, że się o ciebie troszczy. Trzymanie emocji w środku i próbowanie z nimi walczyć na własną rękę nie czyni cię silniejszym. Proszenie o pomoc od swoich bliskich jest rzeczą, którą powinieneś robić za każdym razem, gdy czujesz, że nie możesz tego dłużej znieść, i nie ma w tym wstydu.

3. Patrz na rzeczy optymistycznie

Rzeczą, której musisz unikać, jeśli chcesz przestać kochać kogoś, jest popadanie w rozpacz i patrzenie na to tak, jakby to był koniec świata. Takie rzeczy po prostu zdarzają się każdemu i szybko sobie z tym poradzisz, nawet jeśli jeszcze tego nie wiesz.

Zamiast patrzeć na wszystko pesymistycznie, postaraj się jak najlepiej spojrzeć na sytuację. Pamiętaj, że wszystko odchodzi prędzej czy później, podobnie jak ból, który teraz odczuwasz.

Pomyśl o wszystkich sytuacjach z przeszłości, które wydawały się dla ciebie nierozwiązywalne. Niemniej udało ci się pokonać wszystkie swoje problemy i przeszkody, prawda?

Więc co sprawia, że ​​ten jest inny? Co sprawia, że ​​myślisz, że na zawsze utkniesz w tej sytuacji?

Wiem, że teraz nie widzisz wyjścia, ale musisz mi zaufać w tym przypadku - czas leczy wszystkie rany, a to samo zrobi z twoim. Musisz po prostu wierzyć w Boga i we własną siłę, aby przez to przejść.

4. Zaakceptuj sytuację

Następnym krokiem w tym procesie jest naprawdę zaakceptowanie ostrej prawdy, bez względu na to, jak bolesne może być. Czas, abyś skoncentrował całą swoją energię na teraźniejszości, ponieważ jest to jedyny sposób, aby zrobić skok w świetlaną przyszłość, na którą zasługujesz.

Możliwe, że ta osoba kochała cię w przeszłości i być może dlatego nadal ją trzymasz. Albo wciąż masz nadzieję, że kiedyś będą cię kochać.

ZATRZYMAĆ. Żyjesz w tym momencie i jest to moment, w którym ta osoba cię nie kocha. Przestańcie myśleć o tym, co wydarzyło się między wami, o wszystkim, co może się zdarzyć i o wszystkim, co mogło być.

que aman los hombres en la cama

Przestań kochać tę osobę w jej potencjał, przestań okłamywać siebie i czekać na cudowną zmianę. Skoncentruj się na wydostaniu się z bólu, który teraz odczuwasz i zapomnij o wszystkim innym.

5. Nie obwiniaj nikogo za sytuację

Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić, gdy doświadczasz nieodwzajemnionej miłości, jest poszukiwanie osoby, za którą można winić wszystko. W ten sam sposób, w jaki nie możesz zmusić się do odkrycia kogoś, ta osoba nie może zmusić się do oddania ci miłości, którą otrzymali od ciebie.

Więc proszę, nie myśl o sobie, że jesteś głupcem, jeśli czujesz to wszystko. Nie myśl o sobie jako o niewystarczającej lub niegodnej miłości. To, że jedna osoba nie dba o ciebie, nie oznacza, że ​​nigdy nie dostaniesz miłości, na którą zasługujesz.

Staraj się również, aby nie zamieniać rozczarowania w nienawiść do przedmiotu twoich uczuć. Nie ma nic złego w uczuciach do kogoś, ale gorycz i niepotrzebny gniew sprawią, że będziesz wyglądać na zdesperowanego.

6. Daj sobie czas na wyleczenie

Zanim zacznę od przezwyciężenia tego emocjonalnego bólu, przez który przechodzicie, muszę was ostrzec, aby nie oczekiwać cudów. Nie, to nie znaczy, że na zawsze będziesz uzależniony od tej osoby. Oznacza to tylko, że zdrowe leczenie jest procesem wymagającym energii, czasu i wysiłku. Więc proszę, nie oczekuj, że sytuacja zmieni się drastycznie z dnia na dzień.

Zamiast udawać, że nic ci nie jest, daj sobie dość czasu na rozpacz. Zamiast powstrzymywać wszystkie emocje przed zatłoczeniem, pozwól im się zgubić w ten czy inny sposób i pozwól się wyleczyć.

Jeśli masz ochotę płakać lub krzyczeć, właśnie to powinieneś zrobić. Jeśli chcesz poświęcić kilka dni na sen, zrób to. Tylko nie przesadzaj i nie pozwól, aby takie zachowanie stało się Twoim nawykiem.

7. Zerwij wszystkie więzi

Jestem pewien, że słyszałeś już o zasadzie braku kontaktu. W twoim przypadku nie użyjesz tej techniki, aby odzyskać swojego byłego, ale pomoże ci zapomnieć o ukochanej osobie.

Musisz zerwać wszystkie więzi z tą osobą, nawet jeśli jest to najbardziej bolesna rzecz, jaką musisz zrobić. Zrozum, że nigdy nie możesz kogoś pokonać, jeśli jesteś w stałym kontakcie z nim, w ten czy inny sposób.

Zablokuj tę osobę we wszystkich mediach społecznościowych i usuń jej numer! Przestań się pojawiać w miejscach, w których wiesz, że ich spotkasz, a przynajmniej na początku spróbuj odciąć osoby, które ci o nich przypominają.

lo que te da la mayor cantidad de proteínas

Wiem, że czasami jedyną osobą, która może sprawić, że czujemy się lepiej, kiedy jesteśmy na najniższym poziomie, jest ta, która sprawiła, że ​​byliśmy tacy w pierwszej kolejności. Niemniej jednak za każdym razem, gdy myślisz o skontaktowaniu się z nimi, ponieważ za nimi tęsknisz, pamiętaj, że jeśli to zrobisz, po prostu przedłużysz agonię i znów złamiesz serce. Porzuć wszelkie relacje z tą osobą i pożegnaj się z nią, ponieważ jest to jedyny sposób, aby być lepszym.

8. Pozbądź się wszystkiego przypominającego o osobie

To samo dotyczy pozbycia się wszystkich rzeczy, które mogą przypominać ci osobę, którą kochasz. Wyrzuć wszystko, co ci dali, usuń wszystkie swoje zdjęcia razem i przestań słuchać piosenek, które z nimi łączysz. Jest to jedyny sposób, aby usunąć tę osobę ze swojego umysłu i serca, zamiast po prostu oddalać się od niej fizycznie.

9. Pomyśl o dobrych stronach

Zamiast patrzeć na swoje złamane serce jako koniec świata, spróbuj poszukać jego pozytywnych stron. Pamiętaj, że ta walka jest w rzeczywistości błogosławieństwem, ponieważ bez wątpienia nauczy cię cennej lekcji życia.

Pomyśl o tym, jak o próbie siły i jako o czymś, co sprawi, że staniesz się najlepszą wersją siebie. Zakochanie się w kimś, kto cię nie kocha, z pewnością pomoże ci zrozumieć, jakie powinny być twoje priorytety, nauczy cię, aby nigdy nie wkładać tyle wysiłku w osobę, która na to nie zasługuje, i sprawi, że zrozumiesz, że kochasz siebie więcej niż kochanie kogokolwiek innego jest zawsze koniecznością.

10. Ciesz się swoim samotnym życiem i rób to, co czyni cię szczęśliwym

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych kroków, aby wydostać się z tej bolesnej sytuacji, kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że nie wrócisz do odczuwania tych wszystkich emocji. I jedynym sposobem na to jest ponowne skupienie całej energii od tej osoby na sobie.

Przez cały czas bądź zajęty, więc masz mniej czasu na myślenie o swoim złamanym sercu. Rób rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i ciesz się każdą chwilą swojego życia.

Zamiast próbować pokonać swojego byłego, wchodząc w nowy związek, obejmij swoje życie i czerp z tego jak najwięcej. Pracuj nad poprawą siebie i przywróceniem uśmiechu na twarz, ponieważ tylko Ty możesz to zrobić.