10 rodzajów manipulacji emocjonalnych - Grudzień 2021

Wszyscy spotkaliśmy tego rodzaju ludzi przynajmniej raz w naszym życiu, prawdopodobnie w romantycznym związku i boli mnie, że nasz partner zmusza nas do myślenia, że ​​to, co pokazali, było prawdziwymi uczuciami.

Więc bez zbędnych ceregieli podaję wszystkie sposoby manipulacji emocjonalnej, abyś mógł ją rozpoznać następnym razem, gdy ją zobaczysz!1. Ofiara

Co najmniej raz w życiu spotkałeś „ofiarę”. Po prostu wiesz, że to oni za każdym razem, gdy otwierają usta. „Po prostu nie jestem wystarczająco dobry”, „Już mnie nie kochasz”, „Jesteś wobec mnie taki nieuprzejmy, jestem kruchy, nie widzisz?”

Bez względu na to, co się stanie, ci ludzie zawsze są niepewni czegoś w życiu i nigdy nie wiedzą, co robić. Ich celem jest uzyskanie twojej aprobaty i sprawienie, byś im współczuł.

Dlaczego?Cóż, nie bez powodu nazywane są „ofiarami”. Chcą, abyście wszyscy współczuli im i dają wam całą moc, aby mogli poczuć się lepiej, ponieważ nie mogą poczuć się lepiej.

Możesz czuć się przytłoczony tego typu osobą i wdawać się z nimi w wiele walk z powodu ciągłych zmian nastroju.

2. Ekspert we WSZYSTKO

Ci ludzie najbardziej mnie wyczerpują, ponieważ ich ciągła potrzeba bycia lepszym niż ktokolwiek inny jest tak silna, że ​​jakoś udaje im się nigdy nie okazać niepewności. Ale wyobraź sobie, jak wrażliwa i niepewna musi być osoba, aby stale musiała porównywać się z tobą i próbować umniejszyć cię, mówiąc, że są lepsi od ciebie.Jak są nad tobą, a ty nie jesteś godzien ich czasu. Ci ludzie wysysają innych toksycznymi osobowościami. Mogą sprawić, że poczujesz się niepewnie i będą ci ciągle wskazywać, abyś widział każdy najmniejszy błąd, jaki kiedykolwiek popełniłeś. Po prostu uciekaj od tych ludzi.

3. Zalotne

Cóż, jeśli chodzi o tych ludzi, wszystko, co możesz zrobić, to patrzeć i śmiać się z nich. Oddają tyle siebie innym, że wydają się zdesperowani.

Może dlatego, że są? Na pewno masz przyjaciela, który jest flirtującym typem toksycznej osoby. Tak, wiesz, ten, który nie ma granic. Będzie flirtować z każdym byłym, jakiego kiedykolwiek miałeś, z przyjaciółmi, a może nawet z chłopakiem. Nie ma limitu.

Spróbuje zniszczyć twój związek i sprawi, że poczujesz się nieszczęśliwy, nawet tego nie zauważając!

4. Samoobrona

OK, zrobiłeś coś złego i to kogoś zraniło. Przyznajesz to od razu. Ale nie ta osoba, ponieważ winni są wszyscy inni oprócz nich.

Nigdy nie są tymi, których wina polega na tym, że coś jest zepsute lub jakiś projekt nie zakończył się tak, jak powinien. Sprawią, że uwierzysz, że to ty wszystko zepsułeś i nigdy nie będą odpowiedzialni za nic.

5. Wybuch gniewu

„DLACZEGO WIECZNIE MNIE PYTA? JAK GŁUPIE MOŻESZ BYĆ ?! ” Umawiałem się z tego rodzaju emocjonalnym manipulatorem.

W rzeczywistości wielu moich chłopaków było takich, ale nigdy nie zauważyłem wzoru. Po prostu pomyślałem, że jestem zbyt przywiązany i to ja jestem winien. Ale nie byłem. Nigdy nie byłem. Tyle, że z jakiegoś powodu są na siebie źli, że nie osiągnęli określonego celu lub czegoś takiego.

Więc nie zawracaj sobie głowy tymi ludźmi. Mają problemy z zarządzaniem gniewem i nie powinno to być czymś, o co musisz się martwić. Nie są na ciebie źli. Są na siebie źli.

6. Niewinny kłamca

Wymyślą historię, aby brzmiała bardziej interesująco. Chcą, żebyś je polubił, żeby nie mieli na to pretekstu, bo dlaczego mieliby? To niewinne kłamstwo. Ale bądź ostrożny.

Nigdy się nie dowiesz, czy mówią prawdę o ważnej sprawie. Mogą nawet kłamać o tobie i twierdzić, że: „Cóż, nie powiedziałeś tego w ten sposób” lub „Och, musiałem cię źle zrozumieć”.

7. Silne osłabienie

Prawdopodobnie widziałeś dziewczyny, które nadal bawią się w ofiarę w związkach tylko dlatego, że są „słabszą” płcią i sprawiają, że ich partner czuje, że muszą stale na nie uważać, aby nie było im smutno.

la mejor manera de encender a un chico

Chcesz sprawić, by poczuli się lepiej, ale to nie działa. To tylko głupie crybaby.

8. Trójkąt

Dziwne imię, prawda? Nie wiem, jak inaczej je nazwać. Są to ludzie, którzy są mili dla swojej ofiary i bawią się niewinnymi tylko po to, by zdobyć ich zaufanie. Kiedy to zrobią, idą do kogoś innego (a nawet do wszystkich?) Tylko po to, aby powiedzieć im wszystkie twoje małe tajemnice.

Chcą aprobaty i miłości wszystkich ludzi, z którymi mogą się otaczać, więc wykorzystują tę przewagę, że muszą zawsze wiedzieć, co się dzieje, i po prostu plotkować. Najwyraźniej nie mają własnego życia.

9. Agresywny

Jeśli nie zrobisz tego, co chcesz, mogą cię skrzywdzić. A przynajmniej grozić, że to zrobi. Ich słownictwo to połączenie przekleństw i gróźb, że cię skrzywdzą.

Nie bierz ich na poważnie, po prostu spróbuj porozmawiać z nimi w miły sposób. Jeśli to też nie działa, po prostu wyjdź. To nie jest tego warte.

10. „Wszystko w jednym”

To chyba przesada, ale na tym świecie są ludzie, którzy są wieloma emocjonalnymi manipulatorami i do tej pory ich nie rozpoznaliśmy.

Mogą to być słabe ofiary, które grożą, że cię zabiją, jeśli nie zrobisz tego, co chcesz. To naprawdę ciekawa kombinacja.

Teraz? Teraz wiesz, na co musisz uważać u ludzi, aby sprawdzić, czy są emocjonalnymi manipulatorami. Czasami naprawdę dobrze się ukrywają, ale wierzcie mi, w końcu pokażą swoje kolory.

Po prostu trzymaj się z dala od tych ludzi i nie poświęcaj im czasu i uwagi. Poczujesz się bardziej wyczerpany niż kiedykolwiek wcześniej.