10 prawd o tym, dlaczego ludzie mówią za twoimi plecami (i jak sobie radzić) - Grudzień 2021

Plotki zawsze były częścią kultury wszystkich, bez względu na to, jak bardzo staramy się tego unikać.

Ludzie plotkują i zawsze tak będą, ponieważ radzenie sobie z problemami innych ludzi (nawet jeśli jest to bliski przyjaciel / najlepszy przyjaciel) jest znacznie łatwiejsze niż stawienie czoła własnym demonom.Jeśli dowiedziałem się czegoś o ludziach, którzy nieustannie wypowiadają się na twój temat i zawsze rozpowszechniają plotki i negatywne rzeczy, to w głębi duszy są głęboko zazdrośni.

Plotkowanie jest ściśle związane z niską samooceną, a plotkarka zawsze będzie uważać się za dobrą osobę z doskonale dobrą wymówką dla tak małostkowego sposobu życia.Ale tylko ci z roztrzaskaną samooceną będą marnować cenne chwile swojego życia (że nigdy nie wrócą) martwiąc się o innych i upewniając się, że trzymają nosy tam, gdzie nie należą.

Plotki znacznie wygodniej jest rozmawiać za twoimi plecami, ponieważ mówienie rzeczy twarzą w twarz wymaga odwagi, działu, w którym ich brakuje.

Szybkie pytanie: Jak odróżnić fałszywego przyjaciela od dobrego przyjaciela?Prawdziwi przyjaciele mówią ci złe rzeczy, a hejterzy mają tylko jaja, aby porozmawiać za twoimi plecami, aby uniknąć radzenia sobie z własnymi problemami.

Zobacz także: Masz dość wszystkiego? 6 porad i wskazówek, jak znaleźć nowy cel

Dlaczego ludzie mówią za twoimi plecami?

Spędziłem dużo czasu, starając się zrozumieć, że ludzie nie potrafią oszukiwać innych i spędzać tak dużo czasu, skupiając się na nich, zamiast poszukiwania duszy i znajdowania tego, co sprawia, że ​​odgrywają to droga.

Pogodziłem się z tym, że ludzie mówią i że nic nigdy tego nie zmieni.

Ale co ty mogą zmiana jest twoim podejściem do tego, co myślą inni ludzie. Wiem, że jest to niezwykle trudne w czasach, gdy media społecznościowe są bardzo obecne, a wszyscy twoi starzy znajomi ze szkoły średniej mają to, więc ty też powinieneś.

Bez ujawnienia swoich (nieuzasadnionych) opinii na tematy, które tak naprawdę nie są twoją sprawą i nie ujawnienia ich w mediach społecznościowych, czy w ogóle żyjesz? Niestety, do tego właśnie doszedł świat.

Jeśli twoje osobiste rzeczy nie są rozlepione po każdym Media społecznościowe platforma, zawiedziesz.

Jeśli nie znasz wszystkich nowych modnych stylów mody, pozostajesz w tyle.

A jeśli nie upewnisz się, że ludzie mówią tylko pozytywne rzeczy codziennie udostępniając im godne uwagi treści, nie robisz sobie przysług.

Przy takim niezdrowym nastawieniu zasadniczo dajesz ludziom wolną przepustkę, aby Cię osądzić i poddać swoje życie mikroskopowi.

Ale kiedy zdecydujesz się odkurzyć plotek i hejterzy i skup się na sobie i na rodzaje ludzi kto może powiedzieć ci wszystko prosto w twarz, robisz odważny krok naprzód w świat, w którym nie ma miejsca negatywne plotki i gdzie ludzie nie rozpowszechniać pogłoski tylko dla kopnięć.

Ludzie rozmawiają, ponieważ są zbyt tchórzliwi, aby zaangażować się w introspekcję i poradzić sobie z własnymi problemami.

Ludzie mówią, ponieważ czują potrzebę wypełnienia każdej ciszy słowami w obawie przed utratą przyjaciół, nie wiedząc, że prawdziwi przyjaciele wybierają wygodną ciszę zamiast negatywnych plotek każdego dnia.

W pewnym sensie plotkarki walczą z własną tożsamością i mają tendencję do rzutowania swoich problemów na innych, aby zachować poczucie kontroli, które utraciły dawno temu.

Kiedy się nad tym zastanowisz, powinieneś współczuć każdemu, kto zdecyduje się zepsuć innym - czasem nawet swojemu najlepszemu przyjacielowi.

Plotki mówią głośno, a milczenie, gdy twoja opinia nie jest potrzebna, jest cechą, którą cenią sobie tylko prawdziwie dobrzy ludzie.

Założę się, że teraz doświadczasz głębokich problemów emocjonalnych, które spowodowały, że szukałeś pocieszenia, ponieważ padłeś ofiarą nieustających plotek.

Słyszeliście, jak ludzie rozpowszechniają pogłoski o Tobie, które są tak dalekie od prawdy, że nie możesz pojąć, jak się zaczęły.

Być może twój najlepszy przyjaciel pochylił się tak nisko i wyszczerzył się z nieznanych Ci powodów i masz dość towarzyskich kontaktów z ludźmi, którzy uciekają się do tak podłych czynów.

Czemu na ziemi ludzie mówią za twoimi plecami?

Mam zamiar zaoferować ci cenne informacje na temat tego, dlaczego ludzie uciekają się zepsute usta, jak sobie z tym poradzić i dlaczego nie powinieneś się tym przejmować.

Ale na razie zagłębimy się w dlaczego część.

Zobacz także: Kiedy zamkną się jedne drzwi, uświadomisz sobie te 22 rzeczy

1. Sprawiasz, że coś się dzieje

Wiadomosci. Ludzie zazdroszczą, gdy widzą, jak inni gówno się zdarzają i osiągają swoje cele!

Zamiast więc oferować wsparcie, słowo życzliwości i zachęty, uciekają się do mówienia za twoimi plecami, próbując osłabić twój sukces i pociągnąć cię za sobą.

To opowieść stara jak czas. Jeśli nie mogą mieć tego, co masz, srają po całym tym, co osiągnąłeś dzięki ciężkiej pracy i wieloletniemu poświęceniu.

Wyjście ze strefy komfortu i przejawianie oznak postępu (w pracy, w szkole, w swoim projekcie pasji itp.) Sprawia, że ​​ludzie są małostkowi i zazdrośni.

Prawdopodobnie udało ci się wyjść z ograniczeń swojego społeczeństwa i ograniczonych zasobów, aby wyrobić sobie markę.

A widząc wszystkie twoje zasłużone sukcesy, hejterzy nagle odczuwają chęć malowania cię w negatywnym świetle, nie mogąc znieść widoku, że inni odnoszą sukcesy, a nie oni.

Ile razy byliśmy świadkami, jak sławni ludzie padali ofiarą Internetu i nienawidzili ich bez powodu innego, jak tylko z wielkim sukcesem? To smutny, zmęczony świat, w którym żyjemy, ale mimo to jest faktem.

Fotos de Betty White en su juventud.

2. Są ci zazdrośni

Ten dotyczy twoich bliskich przyjaciół, a być może nawet twojego najlepszego przyjaciela.

Ludzie, którzy cię znają i są blisko związani z twoim życiem. Ktoś, na pewno jesteś dobrą osobą, która nigdy nie rozgłosi plotek ani nie sprawi ci bólu.

Ale ostatnio zauważyłeś oznaki plotkowania przez kogoś bliskiego. Rzeczy, które mogliby wiedzieć tylko twoi najbliżsi powiernicy.

Jak to się mogło stać? Powiem ci jak. Bez wskazujących palców rozmowa nie zajmuje wiele czasu.

Nawet twój najbliższy przyjaciel jest tylko człowiekiem. Kiedy widzą, że robisz swoje i naprawdę cieszysz się przywilejami szczęśliwego, udanego życia, zazdrość je pokonuje. Zdarza się.

Nikt nie planuje zwrócenia się do najlepszego przyjaciela, ale zdarzały się gorsze rzeczy.

A kiedy zobaczysz kogoś tak bliskiego jak BFF rozmawiającego za twoimi plecami, możesz założyć się, że zazdrość pożreła ich żywcem.

I właśnie tam są ślady fałszywego przyjaciela i szczęście w nieszczęściu.

Prawdziwi przyjaciele cieszą się AF, gdy zaczynają się dziać dobre rzeczy. Ale oszustowie będą uciekać się do zazdrości, plotek i wybuchów mediów społecznościowych.

Pozwól im. W każdym razie nie są twoim przyjacielem. Robią ci wielką przysługę, ujawniając swoje prawdziwe kolory.

Potrzebujesz tylko ludzi, którzy podniosą cię w życiu. Każdy inny może się przekonać.

Zobacz także: Jak żyć w pokoju i harmonii za pomocą tych 5 kroków

3. Śledzą tłum

Plotki są teraz modne i modne, nie wiesz? Mówienie pozytywnych rzeczy jest więc ostatni rok! Można by pomyśleć, że tak naprawdę jest z powodu nieustannych plotek, które tak często się pojawiają.

Ludzie plotkują, ponieważ pragną się dopasować.

Widzą, jak inni to robią, i mają ochotę zrobić to samo, ponieważ czują, że jest to jedyny sposób na więź z innymi i tworzenie znaczących relacji (nawet jeśli są oparte na drobnych plotkach).

Dzieci ze szkoły średniej mają skłonność do plotkowania z powodu silnej presji ze strony rówieśników. Dzieci mogą być wobec siebie bardzo surowe, dlatego od najmłodszych lat uczą się, że aby dopasować się do tłumu, musisz postępować tak, jak oni.

I tak plotki pozostają wierne swojej formie.

Społeczeństwo to popieprzone miejsce. Ludzie podążają za tłumem, zamiast torować sobie drogę.

Widzą złą rzecz, kiedy ją widzą, ale wybierają to właśnie dlatego, że da im to uznanie z innymi ludźmi.

Moralność i życzliwość należą do przeszłości, a dostosowywanie się wszelkimi niezbędnymi środkami jest nowością.

Lojalność wobec swoich ludzi jest obecna tylko wtedy, gdy jest to wygodne. Ale kiedy zaczynają wykazywać oznaki postępu i sukcesu, lojalność i rozczarowanie rodzą się.

W końcu to jest fajna rzecz do zrobienia. Wszyscy cię wali, więc podążanie za tłumem jest naturalne. A przynajmniej tak myślą ludzie.

4. Ich własne życie nie jest wystarczająco interesujące

Niestety, jak już wspomniałem, niektórzy ludzie po prostu znudzą się własnym życiem, więc wybierają czynienie życia kogoś innego priorytetem.

Wynika to z niskiej samooceny, wiecznego niezadowolenia z siebie i oszałamiającej niechęci do robienia czegokolwiek.

Ci ludzie mają te same możliwości, co ty. Są tak samo zdolni do podjęcia decyzji, aby wyrobić sobie markę i zacząć działać.

Ale zamiast być proaktywni i spełniać marzenia, wybierają łatwiejszą drogę. Plotkować

Zawsze zaczyna się od krótkiej wiadomości, którą usłyszeli przy kawie z kolegą, ale upewniają się, że mówią: Nie mów ktokolwiek ci to powiedziałem! jakby to była jednorazowa sprawa.

Następną rzeczą, którą wiesz, są pełne kręgi, aby dowiedzieć się jak najwięcej, aby mogli oderwać się od ludzi zupełnie niesłusznie.

A ostatnia słoma to kiedy ty zacznij wyrobić sobie markę, stając się łatwym celem.

Jak ci poszło tak dobrze? Z kim spałeś, żeby wspiąć się po drabinie tak szybko? i tak dalej i tak dalej.

Twój najlepszy przyjaciel może zmienić się w najbrzydszą osobę, gdy zacznie postrzegać Twój sukces jako zagrożenie.

A ponieważ ich życie jest zbyt nudne, jedyne, co mają, to plotki. I tak widzisz, kim są twoi prawdziwi przyjaciele.

Zobacz także: 7 znaków, które cierpisz z powodu bloków energii i jak je uwolnić

Jak sobie radzić, gdy ludzie mówią za twoimi plecami?

Teraz, gdy omówiliśmy dlaczego, Pokażę ci najlepsze sposoby radzenia sobie z ciągłymi plotkami i całkowitego pozbycia się wszystkiego, co jest tak toksyczne i dysfunkcyjne.

Niestety nic nie możesz zrobić, aby ludzie przestali mówić. Ale to część procesu leczenia.

Gdy zdasz sobie sprawę, że jesteś bezsilny wobec tego, co wydobywa się z czyichś ust, jesteś o krok bliżej do rozwiązania tego. Chodzi o ciebie i twoją reakcję na to!

Czy pozwolisz, aby zadzierało to z głową i przekręcało twoją rzeczywistość? Czy zaangażujesz się i zemścisz na podstawie plotek o sobie, które nie zawierają w sobie prawdy?

A może wybierzesz trudniejszą trasę, ale taką, która przyniesie ci spokój? Na początku trudno jest zachować odporność.

W końcu to twoje życie. I czy nie powinieneś bronić swojego imienia? Tak, jesteś.

Ale w sposób, który nie wyczerpuje mentalnie. W sposób, który nie daje nieistotnej, toksycznej amunicji przeciwko tobie. Wybierz, z kim walczysz w bitwach, ponieważ nie każdy jest wart twojego czasu.

Nie każdy w twoim życiu jest dobra osoba.

Gdy wyeliminujesz te, które nie mają związku z twoim życiem, łatwiej będzie zachować odporność na to, co mówią.

Ale jeśli chodzi o tych, o których uważałeś, że troszczysz się o ciebie, o wiele trudniej jest po prostu zetrzeć.

Bez względu na rodzaj ludzi, o których mówimy, plotkowanie nigdy nie jest dopuszczalne.

Wpływa to bardzo na ciebie i sprawia, że ​​tracisz wiarę w ludzi, nawet tych, których kochałeś od dawna. Mamy nadzieję, że pomoże ci to uporać się z toksycznością:

5. Odpowiedz w ciszy

Oto, co należy zrozumieć tutaj. Możesz uciszyć jednego hejtera, a może nawet dwóch. Ale z każdą złą osobą, do której zdołasz się dostać, pojawi się kolejna piątka.

To smutna rzeczywistość. Marnowanie cennego czasu i energii mentalnej na ludzi, którzy zdecydują się być podłymi, jest dla ciebie wyczerpujące, ale dla nich zabawne!

Tak więc w większości przypadków cisza jest najlepszą bronią przeciwko najgorszym krytykom. Z czasem prawdopodobnie zmęczy ich rozmowa o tobie i nic od ciebie nie otrzyma.

Twoja reakcja je karmi. Potrzebują cię do odwetu, aby mogli rozmawiać i mieć więcej soczystych plotek, aby kontynuować swoją szaradę.

Ale milcząc, odmawiasz im jakiejkolwiek okazji do kontynuowania.

Nie mówię, że to się skończy i nigdy więcej się nie powtórzy. Ale to będzie stań ​​się dla nich uciążliwy, gdy zobaczą, że jesteś całkowicie nieświadomy ich biednych, drobnych prób grzechotania.

I na chwilę przestaną. Mogą skupić się na kimś innym. Lub mogą zdać sobie sprawę, że idą na niewłaściwą osobę

6. I tak nie są ważne

Przeważnie ludzie, którzy mówią za twoimi plecami, to ci, którzy tak naprawdę nie mają znaczenia w twoim życiu (z możliwymi wyjątkami). Głupie jest skupianie się na negatywnych ludziach, których niewykształcone opinie nie mają znaczenia dla twojego życia.

Kto wkurza się na to, co jakiś przypadkowy kretyn ma do powiedzenia na twój temat, kiedy cię nawet nie znają?

Czasami śmieję się z BS, które słyszę od ludzi. Dosłownie nic nie dzieje się w ich życiu, więc uciekają się do wymyślania rzeczy i poniżania innych, aby się zabawili.

To po prostu zbyt dziecinne i niedojrzałe, a oni zasługują na twoją litość!

Plotki opowiadają bajki, ponieważ nie mogą osiągnąć twojego poziomu. Nie mogą przestać się z tobą porównywać, więc ich psychika jest tak pomieszana i rzutują na innych swoje niepewności i frustracje. Ale na czym ci zależy?

Pomyśl o tym. Jak istotni są ci ludzie w twoim życiu? Jak ich opinie powinny wpłynąć na twoje życie?

one nie są ważne i nic, co mówią, nie powinno cię trochę zdziwić. Szkoda ich. ty są głównym zajęciem w ich życiu… Jak to smutne?

Zobacz także: Cechy najlepszego przyjaciela: 10 podstawowych cech, których należy szukać w BFF

7. Pozostań pewny siebie i z uśmiechem na twarzy

Ludzie, którzy nieustannie mówią o innych, wykazują oznaki nieadekwatności i niezdolności do poczucia komfortu na własnej skórze.

Więc jaki jest lepszy sposób, aby pokazać im, jak jesteś niezrażony, wywołując lśniący uśmiech na twarzy i beztrosko idąc ulicą?

Nigdy nie wiesz, kto ogląda, więc daj im show! Noś się z dumą i ciesz się zaufaniem, gdziekolwiek jesteś.

Jeśli zauważysz hejtera, uśmiechnij się do niego, a może nawet zaoferuj miłe słowo. Zaufaj mi, nic więcej ich nie zepsuje!

Szczęście jest zaraźliwe. I nie ma nic potężniejszego niż osoba, która nie chce pozwolić podejrzanemu BS ją powalić.

Żyj na maksa. Noś jasny uśmiech na twarzy. Bądź miły dla nieznajomych.

TO najlepsza zemsta na hejterach. Niech zastanawiają się, z czego jesteś tak szczęśliwy. (Zje ich żywych).

8. Nie bierz tego osobiście

Jeśli jest jedna dobra rzecz w ludziach, którzy mówią za twoimi plecami, to dlatego, że mają szereg ofiar i nie trzymają się zbyt długo jednej osoby.

Zasadniczo to Ty jesteś celem w tym tygodniu, ale w przyszłym tygodniu wybiorą życie innego prześladowcy, aby zatrzeć nosy i szerzyć pogłoski.

Tak działają. To nie jest sprawa osobista. Nie mają problemu tylko z tobą. Plotkarki mają problem z tym, że ktoś radzi sobie lepiej niż oni. Tak nauczyli się myśleć.

Jeśli radzisz sobie lepiej niż oni, musisz się w jakiś sposób mylić. Jeśli w końcu coś cię kliknie, musi być jakiś haczyk.

Masz niesamowitego nowego chłopaka / dziewczynę? Prawdopodobnie cię zdradzają.

Taki jest zakres ich zdolności umysłowych do zrozumienia rzeczy. Nie dostają, że ciężka praca zaprowadzi cię daleko.

Wiedzą tylko, że plotki dają im cel i będą śledzić, dokąd je zaprowadzą.

9. Trzymaj się swoich prawdziwych przyjaciół

Do tej pory prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, kim są twoi prawdziwi przyjaciele, a kto jest tylko tymczasowym gościem w twoim życiu. Nie wstydzę się przyznać, że zostałeś wzięty za głupca.

Ludzie zakradają się do twojego życia i wykorzystują cię, dopóki nie mają już nic do odebrania. Stało się to dla nas najlepszych.

Dobrą rzeczą jest to, że po poparzeniu dowiadujesz się, komu możesz zaufać i komu unikać. Dowiadujesz się, że nie wszyscy życzą ci dobrze, a zachowanie tego dla siebie to najlepszy sposób na pozostanie szczęśliwym.

Na szczęście zawsze istnieje kilka osób, które okazują się być prawdziwą okazją. Bliscy znajomi, których masz od jakiegoś czasu i którzy nigdy nie sprawili, że wątpisz w ich intencje.

Trzymaj się ich. Będą cię utrzymywać przy zdrowych zmysłach, gdy inni będą próbować cię obalić. Przyjaciele to rodzina, którą sam wybierasz, więc wybieraj mądrze.

Zobacz także: 8 problemów w relacjach na odległość (i jak to zrobić)

10. Zainwestuj swój czas w ludzi i rzeczy, które karmią twoją duszę

Kluczem do szczęścia jest wiedza, kto jest wart twojego czasu, a kto w ogóle na to nie zasługuje.

Wybierz inwestowanie swojego cennego czasu w rzeczy, które Cię pasjonują i w ludzi, których naprawdę chcesz w swoim życiu. To jest droga do szczęścia.

Nie twierdzę, że nigdy nie będę przy ludziach w czasach bólu - wręcz przeciwnie.

Bądź tam dla tych, którzy są dla ciebie. Zaoferuj swoje wsparcie i czas tym, którzy zrobiliby to samo dla ciebie.

Ale poznaj różnicę między pomaganiem prawdziwemu przyjacielowi a pomaganiem przyjacielowi w przebraniu. Nie wszyscy zasługują na twoją pomoc.

Utwórz system wsparcia i zachowaj lojalność wobec nich. Jeśli oczekujesz życzliwości i wsparcia, bądź pierwszym, który ją udzieli, a reszta nastąpi.

Czasami musisz po prostu powiedzieć do piekła z hejterami i żyć swoim życiem z ludźmi, którzy sprawiają, że warto.

Wszystko i ktokolwiek inny to strata czasu. Ludzie zawsze będą mówić, hejterzy zawsze będą osądzać, a fałszywi przyjaciele zawsze będą rozczarowani.

Ale ty są jedynymi, którzy mogą zdecydować, jaki wpływ będą mieli ci ludzie na twoje życie.

Nadal będziesz pozwalać hejterzy wygrać, czy odwrócisz się od nich raz na zawsze i otoczysz swoim plemieniem, którego lojalność zawsze utrzymywała cię przy zdrowych zmysłach?