10 rzeczy, których nie wolno mówić mamie w ciąży z drugim dzieckiem - Styczeń 2022

Getty

1. „Jeden jest jak jeden. Dwa to jak 20. ” Ojej, brzmi fajnie! Zapewniamy, że każda mama i tata przygotowujący się na drugie dziecko wyobrażali sobie każdą sytuację dotyczącą życia z dwójką dzieci. Do diabła, że ​​koordynuje się dwie różne drzemki? Pomyśleli o tym. Próbujesz zrobić zakupy w sklepie spożywczym z duetem maluchów? Pomyśleli o tym. Nigdy więcej nie odpoczywasz ani nie śpisz? Pomyśleli o tym. I boją się. Nie trzeba go wcierać.

que le gusta a un hombre en la cama

2. „To będzie duża zmiana dla twojego najstarszego”.Większość matek w ciąży z drugim dzieckiem przynajmniej raz dziennie odczuwa poczucie winy z powodu tego, jak ich pierworodny poradzi sobie z innym dzieckiem w pobliżu. Dla wyczerpanej hormonalnej kobiety w ciąży myśl o całkowitej zmianie dynamiki rodziny i konieczności podzielenia uwagi między dwoje dzieci może wydawać się wręcz przerażająca. Jeśli chcesz coś zaoferowaćrealrada, może spróbuj czegoś w rodzaju: „Na początku będzie to duża zmiana dla najstarszych, ale szybko się przystosują”. Tylko sugestia.3. „Zobaczysz, jakie naprawdę było łatwe, gdy pojawiła się druga”.Nikt nie kłóci się z faktem, że dwoje dzieci może być bardziej & hellip;męczącyniż jeden, ale nie przekręcajmy tego tutaj: jeden jest wyzwaniem sam w sobie - szczególnie na początku. Niemal każdej mamie trudno będzie dowiedzieć się, jak zaspokoić potrzeby i potrzeby dwojga dzieci, ale czy jest coś bardziej szalonego niż przyniesienie dziecka do domu po raz pierwszy?

4. „Mój pierwszy był snem, drugi szaleństwem!”Mamy - szczególnie te, które dobrze śpi - słyszą to cały czas, gdy są w ciąży z drugą. Po co to mówić? Przerażenie ich, by myśleli, że dziecko numer dwa będzie diabelskim dzieckiem z kolką, które przesypia około godziny dziennie? Dzięki! To sposób, żeby ją napompować na to, co ma nadejść!

5. „Już pokazujesz!”Fakt: kobietypokaż wcześniej z drugą ciążą. Kolejny fakt: nie lubią tego słuchać na chybił trafił.6. „Dzieci zaczynają się dogadywać, kiedy najmłodszy ma około dwóch lat”.Och, więc tylko 730 dni piekła? Niesamowite!

7. „Twoje dziecko będzie łatwe. To twój najstarszy będzie problem.Małe dzieci i przedszkolaki mają niesamowitą zdolność przemieniania każdej mamy w enofila, więc tak, w pewnym sensie, malutki noworodek, który nie jest w stanie pokolorować ścian czarną maszyną lub wytrysnąć musztardę na psaWolabędzie łatwiejsze. Ale znowu przedstawianie idei, że więcej niż jedno dziecko będzie „problemem”, nie jest bueno. Kto chce to usłyszeć, gdy są w ciąży?

8. „Czy masz nadzieję, że [wstaw płeć przeciwną dziecka, które mama już ma]?”?Wbrew powszechnemu przekonaniu nie wszystkie mamy chłopców desperacko chcą mieć dziewczynę jako drugą. Niektórzy mogą mieć preferencje, ale pod koniec dnia każda mama chce po prostu szczęśliwego, zdrowego dziecka. Szczerze mówiąc, takie założenie może być trochę obraźliwe.9. „Nikt tak naprawdę nie dba o twoją sekundę”.OK, słyszenie tego dosłownie jest prawdopodobnie rzadkie (miejmy nadzieję), ale większość ciężarnych matek będzie na końcu otrzymywać jakąś interpretację tego komentarza. Na zewnątrz może być znacznie mniej przepychu i okoliczności z numerem dwa, ale każda ciąża jest ekscytująca, gdy ją doświadczasz.

10. „Jeśli myślisz, że jesteś teraz zmęczony, poczekaj, aż będziesz miał dwa!”Żadna kobieta w ciąży z pierwszym dzieckiem nie może wypowiedzieć słów „Jestem zmęczona” bez chóru „Jeśli myślisz, że jesteś teraz zmęczony, poczekaj, aż dziecko tu dotrze!”. To samo dzieje się, gdy mama jest w ciąży po raz drugi. Poważnie ludzie, czy kobieta może stworzyć w sobie człowiekazawszepowiedzieć, że jest zmęczona? Pozwól dziewczynie upuścić w pokoju.