10 najlepszych przykładów przemówień Maid Of Honor (+15 Pro Tips)

10 najlepszych przykładów przemówień Maid Of Honor (+15 Pro Tips)

Czy masz problem z napisaniem idealnej przemowy MOH i szukasz zamiast tego przykładów mowy druhny? Nie jesteś sam, ponieważ każda honorowa matrona miała do czynienia z tym samym problemem.Wielu twierdzi, że wymyślenie świetnego pomysłu na przemówienie druhny jest prawdopodobnie najtrudniejszą częścią bycia druhną.

Twoja druhna ma obowiązek urządzić idealny weselny prysznic, pomóc pannie młodej w złożeniu przysięgi ślubnej, zaplanować z nią ceremonię ślubną itp. Zasadniczo Twoim zadaniem jest być przy niej na każdym kroku.Kiedy to wszystko jest już zrobione, a przyjęcie weselne jest szczegółowo zaplanowane, czas na napisanie przemówienia. Cóż, w tym miejscu wskakujemy z tymi niesamowitymi przykładami przemówienia druhny.

Nie tylko to: dostaniesz również wszystkie nakazy i zakazy związane z pisaniem przemówienia.

5 inspirujących przykładów przemówień Maid Of Honor

Każdy z tych przykładów przemówień druhny opowiada historię. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni dla siebie!# 1 Ten, kiedy nowożeńcy nie spotykali się od tak dawna

panna młoda i pan młody całują się, podczas gdy ludzie trzymają iskierki

Wielu z Was już mnie zna, ale dla tych, którzy nie znają: jestem najlepszą przyjaciółką panny młodej i jedną z druhen.

Właściwie dwoje z nas nie znało się tak długo, ale od razu kliknęliśmy.Niemniej jednak czasami mam wrażenie, że znam ją od zawsze. Widzisz, ona taka jest: kiedy wkracza w twoje życie, zostawia tam niezatarty ślad.

Sztuczka polega na tym, że rozjaśnia twoją ciemność i odpędza cały twój smutek.

es mejor lavarse la cara con agua fría

Właśnie dlatego pan młody jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Wielu z was wie, że ta dwójka nie spotykała się zbyt długo, kiedy zadał pytanie.

Ale hej, kto mógłby go winić? Żaden przy zdrowych zmysłach mężczyzna nie mógł sobie pozwolić na utratę takiej kobiety.

I wiesz, co mówią wKiedy Harry spotkał Sally: Kiedy zdajesz sobie sprawę, że chcesz spędzić z kimś resztę życia, chcesz, aby reszta życia zaczęła się tak szybko, jak to możliwe.

Cóż, chcę, żebyście dwoje *spojrzało w oczy z nowożeńcami*, abyście spędzili resztę swojego życia tak szczęśliwi, jak jesteście dzisiaj. Dziękuję za przywrócenie mojej wiary w miłość.

A dla reszty: bardzo dziękuję za przybycie. Naprawdę mam nadzieję, że wszyscy spotkamy również nasze bratnie dusze.

# 2 Ten, gdy nie jesteś najlepszym mówcą na świecie

kobieta trzymająca mikrofon podczas rozmowy z panem młodym i panną młodą

Mimo że jestem powszechnie znany jako dobry mówca, muszę przyznać, że napisanie tego wystąpienia zajęło mi dwa tygodnie.

Widzisz, panna młoda jest jedną z najważniejszych osób w moim życiu, więc musiałam się upewnić, że dostarczę ją w najlepszy możliwy sposób.

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z faktem, że prawdopodobnie by mnie zabiła, gdybym nie potraktowała tej druhny na poważnie. *śmiech*

Mówiąc poważniej, William Lyon Phelps powiedział kiedyś: „Najwyższym szczęściem na Ziemi jest szczęście małżeństwa.

Tak więc, *patrzy na szczęśliwą parę* teraz, kiedy już to osiągnęliście, jestem tutaj, aby powiedzieć panu młodemu tylko jedno: uszczęśliwiajcie pannę młodą.

Wiesz, co mówią, jeśli masz szczęśliwą żonę, będziesz miał szczęśliwe życie. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z faktem, że prawdopodobnie cię zabije, jeśli nie zrobisz tego dobrze. *śmiech*

Jedno mogę ci zagwarantować: ta dziewczyna tutaj na pewno da ci całe szczęście na świecie. Każdy, kto ją zna, zna również jej zdolność do bycia srebrną podszewką dla każdej chmury.

Cóż, życzę Ci życia wypełnionego mnóstwem srebrnych podszewek i bez chmur oraz życia z mnóstwem śmiechu i bez łez.

Życzę ci życia w miłości – myślę, że to wystarczy.
A dla reszty *patrzy na gości*, życzę Wam dobrej zabawy dzisiejszego wieczoru. Ciesz się szampanem!

# 3 Ten, gdy panna młoda jest jak twoja siostra

szczęśliwa druhna w białej sukni przytula pannę młodą

Panna młoda i ja nie jesteśmy spokrewnieni. Ale znasz ten słynny cytat, który mówi, że rodzina nie zawsze to krew.

To ludzie w twoim życiu chcą cię w swoim. Ci, którzy akceptują cię takim, jakim jesteś. Ci, którzy zrobiliby wszystko, żeby zobaczyć, jak się uśmiechasz i którzy cię kochają, bez względu na wszystko.

Cóż, ten cytat doskonale podsumowuje naszą relację. Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, kto powiedział te mądre słowa, ale nie mogłem się zgodzić.

Nie żeby kogoś to obchodziło, ale jestem jedynaczką. Tak więc większość lat spędziłem w samotności. Tak było, dopóki się nie pojawiła.

Tak, zgadza się *rozmowa z panem młodym*. Nie jesteś jedyną osobą, której życie zmieniła się na zawsze.

Nie chcę schlebiać pannie młodej, ale kiedy wkroczyła w moje życie, to było tak, jakbym spotkał mojego anioła stróża. Tak po prostu wszystko naprawiła.

Pamiętam ten czas, kiedy byłem na dole. No cóż, gdyby nie ona, pewnie zostałbym na dole na zawsze.

To ona mnie podniosła i skleiła z powrotem, a to jest coś, czego nigdy nie zapomnę.

Ona jest po prostu taka – naprawia ludzi . Nie żeby pan młody potrzebował żadnego naprawiania *śmiech*.

Nie, naprawdę, ten facet był idealny od samego początku. Właściwie myślałem, że był zbyt dobry, aby mógł być prawdziwy. Ostrzegłem więc przed nim pannę młodą – ponieważ po prostu nie mogłem uwierzyć, że taki mężczyzna jak on może być prawdziwy.

Gdyby to zależało ode mnie, nigdy byśmy się tutaj nie zebrali. Na szczęście instynkty panny młodej są o wiele lepsze niż moje, więc mnie nie słuchała, tak samo jak nigdy nikogo nie słucha *śmiech*.

Myślę, że wiedziała o tym od samego początku. Pan młody był tym jedynym. I nie myliła się, prawda?

Dajmy wszyscy oklaski tym dwóm wyjątkowym osobom. Oboje jesteście naprawdę wspaniali. Zasługujesz na to szczęście.

# 4 Ten, gdy panna młoda jest twoim przyjacielem z dzieciństwa

druhna w niebieskiej sukience i panna młoda trzymająca kieliszki wina

Dla tych, którzy nie mieli okazji mnie poznać, od dzieciństwa jestem najlepszą przyjaciółką Panny Młodej. To znaczy, że byłem tam od zawsze.

Więc naturalnie jestem tu dzisiaj, aby opowiedzieć ci coś więcej o tej cudownej kobiecie, która tam siedzi.

Steve Marboli powiedział kiedyś: Żyje swoim życiem jak płomień; taniec celowego chaosu… Jej czarujące światło może cię poprowadzić i stłumić twoje lęki… Jest gorąca; rozgrzewając tych, którzy ją szanują i paląc tych, którzy jej nie szanują… Jest płomieniem o niezapomnianym blasku… Słaby mężczyzna spróbuje przyciemnić jej blask… ale jej bratnia dusza będzie czerpać przyjemność z podsycania płomienia.

Cóż, kochanie *spoczywa z panną młodą*, nie mogłabym być dzisiaj szczęśliwsza. Nie tylko znalazłeś idealnego pana młodego; znalazłeś silnego mężczyznę, który może podążać za twoim tempem. A wszyscy wiemy, jakie to trudne. *śmiech*

Panu Młodemu dziękuję za to, że nigdy nie przyciemniał panny młodej światła.

Dziękuję za pokazanie jej, że nie musi przechodzić przez życie sama, i dziękuję za to, że jesteś przy niej, nawet jeśli bezpośrednio cię o to nie prosi.

Drodzy goście, dziękujemy za uczynienie tego dnia jeszcze bardziej niezwykłym. Dziękujemy za stworzenie wspomnień z naszą kochaną parą.

Zabawmy się!

# 5 Ten, gdy znasz pannę młodą na zawsze

druhna całująca pannę młodą w policzek trzymając bukiet kwiatów

Dobry wieczór wszystkim. Przede wszystkim dziękuję wszystkim za przybycie i uczynienie tego dnia jeszcze bardziej wyjątkowym i spektakularnym. Nazywam się X i jestem panną młodą lub honorową matroną.

Ale żeby nie być skromnym, jestem czymś więcej niż tylko tym. Jestem też jej BFF i kimś, kto wie o niej dosłownie wszystko.

Więc powiem ci mały sekret. Pan młody jest typem mężczyzny, o którym zawsze marzyła.
Odkąd była małą dziewczynką, marzyła o Księciu Czarującym galopującym w jej życiu na białym koniu.

I zgadnij co? Wyglądał dokładnie jak pan młody. Przypuszczam, że bratnie dusze naprawdę istnieją, ponieważ nie mam na to logicznego wytłumaczenia.

Nie musisz mi wierzyć, ale ta kobieta spędziła całe życie wyobrażając sobie mężczyznę, z którym się skończyła.

Wydaje mi się, że ich dusze rozpoznały się, kiedy w końcu się spotkały. Ponieważ nie jestem tak świetnym mówcą, znalazłem idealny cytat opisujący ich historię miłosną.

Lang Lev powiedział: Kiedy dwie dusze się zakochują, nie ma nic poza pragnieniem bycia blisko drugiej. Obecność wyczuwalna przez palmtop, słyszany głos lub widziany uśmiech.
Dusze nie mają kalendarzy ani zegarów, ani nie rozumieją pojęcia czasu czy odległości. Wiedzą tylko, że dobrze jest być ze sobą.
To jest powód, dla którego tak bardzo tęsknisz za kimś, kiedy go nie ma – nawet jeśli jest tylko w sąsiednim pokoju. Twoja dusza tylko odczuwa ich nieobecność – nie zdaje sobie sprawy, że rozłąka jest tymczasowa.

Cóż, życzę wam tylko jednego: nigdy nie odczuwać wzajemnej nieobecności. Życzę wam, abyście nigdy nie tęsknili za sobą i aby wasze dusze pozostały połączone na zawsze. Pozdrowienia dla naszego Księcia i Księżniczki!

3 zabawne przykłady przemówień Maid of Honor

Oto niektóre z najzabawniejszych pomysłów na przemówienie pokojówki, jakie znajdziesz. Te przykłady przemówień druhny rozśmieszą wszystkich gości, a Ty będziesz gwiazdą wieczoru obok nowożeńców.

Zaufaj mi. Nikt nie będzie pamiętał żartów z mowy o drużbie po tym, jak skończysz swój występ!

# 1 Ten, gdy jesteś jedną z druhen

druhna z kwiatami w koronie uśmiechnięta

Kiedy po raz pierwszy dowiedziałam się, że państwo młodzi biorą ślub i że jestem jedną z druhen, nie myślałam o ich wielkim dniu.

Zamiast tego zacząłem się pocić dokładnie nad tym momentem, ponieważ wiedziałem, co będzie dla mnie najtrudniejsze.

Nie było organizowaniem przyjęcia weselnego ani planowaniem ślubu – to było pisanie najlepszego przemówienia MOH.

Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą też, że jestem okropnym mówcą publicznym. Mój głos się teraz trzęsie (jestem pewien, że zauważyłeś) i chcę rzygać (coś, czego nie zobaczysz, mam nadzieję).

Prawda jest taka, że ​​próbowałem odmówić tej przemowie. Nie zrozum mnie źle: byłam bardziej niż szczęśliwa, kiedy poprosiła mnie, żebym została jej druhną.

Byłam gotowa wypełnić wszystkie moje obowiązki druhny oprócz tego. Ale czy komuś udało się kiedykolwiek odmówić tej dziewczynie czegoś? *patrzy na tłum* Tak, tak myślałem.

Dość o mnie, porozmawiajmy o naszych nowożeńcach. Czy powinniśmy porozmawiać o tym, jacy są zakochani? Czy to oczywiste?

Nie potrwam długo: życzę ci wszystkiego najlepszego w nowym życiu. Niektórzy mogą powiedzieć, że to frazes, ale tak naprawdę to prawda.

Życzę wam wszystkiego najlepszego, najlepszej miłości i najlepszego małżeństwa, ponieważ jesteście najlepsi. Nieustannie kochajcie się nawzajem i wspólnie rozkręcajcie życie małżeńskie! *patrzy na gości*

Dziękuję za przybycie, to przyjęcie weselne nie byłoby takie samo bez każdego z Was. Podnieśmy kieliszki do szczęśliwej pary!

# 2 Ten, gdy znasz pannę młodą na zawsze

panna młoda i druhna stoi na zewnątrz trzymając bukiet kwiatów

Cześć wszystkim. Jestem najlepszą przyjaciółką panny młodej i jedną z druhen. Cofamy się bardzo daleko, więc nie sposób opisać naszej przyjaźni w kilka minut.

Jednak powiem Ci, że Panna Młoda jest dla mnie tak wyjątkowa, ponieważ pomogła mi wyrosnąć na osobę, którą jestem dzisiaj. I mam nadzieję i zrobiłem to samo dla niej.

Widzisz, dużo mnie nauczyła. Na przykład, gdyby nie ona, nigdy bym nie wiedziała, że ​​jest różnica między barwinkiem a lawendą albo że jest róża o imieniu Pan Lincoln.

Cóż, wieczór panieński i planowanie wesela, przez które przeszliśmy, nauczyły mnie tego wszystkiego.

Niemniej jednak było warto, prawda? Na wypadek, gdyby ktoś z Was nie wiedział, te ślubne serwetki nie są lawendowe – to barwinek.

Mówiąc poważniej, najważniejszą rzeczą, jaką ta dziewczyna mi oddała, była moja wiara w miłość. Widzisz, jestem dość sceptyczny, więc nigdy tak naprawdę nie wierzyłem w bratnie dusze ani w szczęśliwe życie.

Dopóki nie zobaczyłem tych dwóch razem. Tak po prostu zapewnili mnie, że prawdziwa miłość istnieje i nie jest to tylko hollywoodzka fabrykacja.

Jeśli przyjrzysz się im uważnie, zobaczysz dokładnie to, co widziałem. A świat znów nabierze sensu.

Cóż, dosyć tych tandetnych linii. Przejdźmy do tego obiadu i wódki. To wszystko ludzie, ciesz się resztą nocy!

# 3 Ten, kiedy zostałeś przydzielony do swojej roli

panna młoda i druhny siedzą na kanapie z bukietem kwiatów

Prawdę mówiąc, początkowo nie zostałem zaproszony do tej roli – zostałem w niej polecony.

Ale skoro tu jestem, pozwólcie, że opowiem wam kilka historii, zanim wszyscy się zmarnujemy i zanim zapomnicie, że kiedykolwiek tu stałem.

Żarty na bok, jestem zaszczycony, że mogę tu dzisiaj być. Oznacza to, że panna młoda widzi mnie tak, jak ja ją widzę i że kocha mnie tak samo, jak ja ją kocham.

I wszyscy wiecie, jakim przywilejem jest być kochanym przez tak wspaniałą kobietę. Tak więc, do pana młodego, uważaj się za najszczęśliwszego człowieka na świecie.

Ale ty też nie jesteś taki zły. *śmiech* Więc myślę, że oboje wygraliście w życiu, kiedy się poznaliście. Jednak mam największe szczęście, ponieważ mam was dwoje w moim życiu.

Proszę, miłujcie się nawzajem nie dlatego, że jesteście teraz zamężni, ale dlatego, że nie chcę być postawiona w sytuacji, w której muszę wybierać strony. *śmiech*

Nie dąż do perfekcji i zamiast tego bądźcie razem doskonale niedoskonali.

Czego jeszcze mogę wam życzyć niż pozostania takimi, jakimi jesteście? Wystarczyłoby kochać się nawzajem tak, jak dzisiaj i dalej uszczęśliwiać się nawzajem, tak jak dzisiaj.

Dziękuję za powierzenie mi tej roli i dziękuję wszystkim za przybycie.

Przykłady mowy druhny dla siostry panny młodej

Jeśli twoja siostra wychodzi za mąż, ale nie masz pojęcia, jak napisać przemowę zabójczej druhny, mamy twoje plecy.

Oto najlepsze szablony mowy druhny iPrzykłady mowy druhny dla siostrypanny młodej.

# 1 Ten, gdy panna młoda jest twoją młodszą siostrą

szczęśliwa panna młoda i jej siostra stoją w pomieszczeniu

Panna młoda to moja młodsza siostra – założę się, że większość z was o tym wie. Oznacza to, że większość naszego dzieciństwa spędziła na irytowaniu mnie i mam nadzieję, że ta praktyka zakończy się tego dnia.

Ale oznacza to również, że jestem wobec niej super opiekuńczy i że nie pozwoliłbym nikomu złamać jej serca. Więc to naturalne, że byłem podejrzliwy wobec tego młodego człowieka tutaj.

Na szczęście rozwiał wszystkie moje wątpliwości, gdy po raz pierwszy przyjechał na spotkanie z rodziną. Kiedy zobaczyłam, że po spotkaniu z nami wszystkimi nie uciekł, żeby ratować życie, wiedziałam, że naprawdę kocha moją siostrę.

I wiem o tym do dziś. Widzisz *rozmawia z gośćmi*, te dwie osoby dzielą ten jedyny w swoim rodzaju rodzaj miłości. Wiesz, ten, który widzisz tylko w filmach.

To nie była tylko miłość od pierwszego wejrzenia – to miłość od pierwszego wejrzenia. Gwarantuję Ci, że tego rodzaju miłość nigdy się nie skończy.

Więc wypijmy za to. Do ich wieczności razem!

# 2 Ten, gdy panna młoda jest twoją starszą siostrą

szczęśliwa panna młoda i jej siostra nawiązują kontakt wzrokowy

Dobry wieczór panie i Panowie. Mówi młodsza siostra panny młodej, czy mogę prosić o uwagę? Dla tych z Was, którzy nigdy nie spotkali mnie osobiście, jestem jedyną, na którą prawdopodobnie nigdy nie przestaje narzekać.

Cóż, siostro, chcę, żeby wszyscy ci ludzie wiedzieli, że zawsze byłaś moim wzorem do naśladowania. Jesteś kobietą, którą chcę się stać, kiedy dorosnę. Jesteś najdoskonalszą istotą ludzką, jaką kiedykolwiek spotkałem.

Choć dziś cieszę się z twojego powodu, muszę przyznać, że jest mi też trochę smutno. Panu młodemu czuję, że kradniesz mi moją starszą siostrę, więc proszę, dobrze się nią opiekuj.

Właściwie dbajcie o siebie nawzajem. Czytałem kiedyś cytat Lao Tzu mówiący, że bycie głęboko kochanym przez kogoś daje ci siłę, a głębokie kochanie dodaje odwagi.

Tak więc życzę wam obojgu bezgranicznej odwagi i siły. Miej niesamowite życie i proszę, nie trać blasku w twoich oczach.

Dla reszty z nas jedynym sposobem na uzyskanie tego samego blasku jest pomoc tego bulgoczącego szampana. Podnieśmy kieliszki i napijmy się do szczęśliwej pary.

8 nakazów i zakazów zabójczej mowy druhny

Teraz, gdy widziałeś wszystkie te niesamowite przykłady przemówień druhny, jesteś gotowy, aby wziąć jeden z nich i zmodyfikować go tak, jak ci odpowiada.

A może chcesz napisać własną idealną przemowę druhny?

Nie martw się, ponieważ i tak Cię ochronimy. Po prostu postępuj zgodnie z tymi nakazami i zakazami pisania przemówienia MOH, a zanim się zorientujesz, będziesz wiedział, jak napisać przemowę zabójczą druhną.

Potraktuj to poważnie

kobieta pisze na notebooku siedząc przy stole

Wiem, że spędziłaś miesiące swojego życia jako fizyczne, emocjonalne, a może nawet finansowe wsparcie panny młodej.

Byłeś tam przez cały proces planowania ślubu i pomogłeś jej przejść przez każdy szczegół tego wielkiego dnia.

Co najważniejsze: byłeś tam podczas wszystkich jej załamań nerwowych.

Byłeś nie tylko jej najlepszą przyjaciółką, ale także jej siostrą, asystentką, ramieniem do płaczu, dostawczynią, kierowcą, doradcą i wszystkim, czego potrzebowała.

Więc to zupełnie normalne, że jesteś zmęczony, tak jak kochasz tę dziewczynę.

Nie możesz się doczekać wielkiego dnia, ale też nie możesz się doczekać, kiedy to skończysz. W końcu jesteś też po prostu człowiekiem, który potrzebuje odpoczynku.

Próbuję powiedzieć, że ta przemowa druhny jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której myślisz. Możesz nawet wpaść w pułapkę nietraktowania tego tak poważnie, jak powinieneś.

Cóż, to twój pierwszy błąd. Zaufaj mi – ta przemowa jest czymś, co panna młoda zapamięta na zawsze. W rzeczywistości, jeśli zrobisz to właściwie, większość gości również zachowa to w pamięci.

Tak więc błagam, abyście włożyli w to przemówienie wysiłek, czas i poświęcenie. Proszę, daj z siebie wszystko. Zobacz, jak ważne jest, jak jest w rzeczywistości, i nie bierz tej odpowiedzialności za pewnik.

¿Cómo saber si podría estar embarazada?

Przyjdź przygotowany

blond kobieta ij niebieski top stojący przed lustrem

Improwizacja, gdy nadejdzie wielka chwila, jest również wielkim nie-nie. Prawdopodobnie czujesz, że masz wszystko wymyślone w głowie i że twoja mowa będzie płynąć naturalnie, gdy zaczniesz mówić.

Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnym prezenterem telewizyjnym, czy aktorką przyzwyczajoną do wystąpień publicznych – taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

Bardziej prawdopodobne jest, że wpadniesz w panikę i zrobisz z siebie głupca. A my nie chcemy, żeby tak się stało, prawda?

Dlatego jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących mowy druhny jest bycie w pełni przygotowanym. Zapoznaj się z przykładami przemówień druhny przed kolacją próbną i wybierz najlepszą dla siebie.

Oczywiście, jeśli czujesz, że możesz dodać coś ciekawego do wybranej mowy, możesz to zrobić.

Zapisz kilka kluczowych punktów i zaplanuj podstawową strukturę swojego przemówienia. Przygotowywanie wypunktowań okazało się bardziej efektywne niż zapisywanie całej wypowiedzi słowo po słowie.

Nie musisz uczyć się wszystkich linijek na pamięć, ale też nie czytaj ich w całości.

Zaufaj mi: nie ma znaczenia, czy wyrecytujesz całą mowę, czy przeczytasz ją słowo po słowie z kartki papieru. W obu przypadkach nie będzie miał naturalnego przepływu.

Będziesz się zbytnio koncentrować na zapamiętaniu dokładnej kolejności zdań, albo twój nos będzie w kartce zamiast nawiązywać kontakt wzrokowy z gośćmi.

Najlepszą możliwą opcją jest opcja numer trzy: zapisz wypunktowanie i ćwicz przemówienie tyle razy, ile to możliwe. Na początek zrób to przed lustrem.

Nie zwracaj uwagi tylko na słowa, które wypowiadasz. Pamiętaj, aby skupić się również na swojej intonacji, dykcji i postawie.

Kiedy będziesz gotowy, poproś znajomych lub członków rodziny, aby służyli jako wyimaginowana publiczność. Wygłaszaj przemówienie przed nimi i śledź ich reakcje.

Być zrelaksowanym

cztery druhny w niebieskich sukniach stoją obok panny młodej

Przemawianie publiczne to umiejętność, której można się nauczyć. Jeśli jednak nie jesteś w tym tak dobry, wygłaszanie przemówień może być prawdziwym koszmarem, szczególnie w tym otoczeniu.

Nie martw się. Każda druhna przeszła przez te same rzeczy, przez które przechodzisz teraz.

Pisanie przemowy weselnej nie jest łatwe, więc możesz się denerwować. Sama myśl o staniu przed tłumem w najważniejszym dniu w życiu twojego najlepszego przyjaciela może być przerażająca.

Jeśli jednak skupisz się na swoich lękach i niepokojach, tylko pogorszysz sytuację. Skończysz z uwiązanym językiem i nie będziesz w stanie wymówić ani jednego słowa swojej mowy.

Dlatego musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby pozostać tak zrelaksowanym, jak to tylko możliwe. Rób to, co cię uspokaja i nie zapomnij o oddychaniu.

Wdech i wydech przez kilka minut przed wygłoszeniem ważnego przemówienia okazał się świetną strategią dla wielu profesjonalistów.

Podczas ćwiczeń postaraj się pominąć dźwięki i słowa wypełniające, takie jak uh, w zasadzie, wiesz, mam na myśli, i tak dalej.

Zwróć też uwagę na swoją postawę. Oczywiście będziesz wygłaszać mowę podczas wstawania, więc prawdopodobnie poczujesz potrzebę zgarbienia się lub zajęcia zbyt zdecydowanej postawy.

Zamiast tego postaraj się stać tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Wyobraź sobie, że nie wygłaszasz przemówienia – po prostu rozmawiasz z grupą przyjaciół na nieformalnym spotkaniu.

Nie pij za dużo

druhna w żółtej sukience trzymająca szkło siedząc przy stole

Kiedy doradza się ci odprężenie i uspokojenie nerwów, prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której myślisz, jest alkohol. W końcu jesteś na weselu, a co może być lepszego, by odpędzić stres i uspokoić nerwy?

Nie będę się z tobą spierać – odrobina alkoholu może ci pomóc. Ale tutaj skupiamy się na kwocie.

Zaufaj mi. Najgorsze, co możesz zrobić, to zostać upieczonym na weselu najlepszej przyjaciółki – zwłaszcza, że ​​jesteś druhną. Ona jest postacią centralną, ale czy ci się to podoba, czy nie, wszystkie oczy również zwrócone są na ciebie.

Nie tylko zawstydzisz się, ale także zrujnujesz całe przyjęcie weselne. Panna młoda zawsze będzie miała do ciebie urazę, jeśli zrobisz z siebie głupka w jej wielki dzień.

Nie ma znaczenia, jak bardzo możesz się niepokoić – nerwowa druhna zawsze bije pijaną. Poza tym potrzebujesz jasnego umysłu na ten wielki moment.

Wyobraź sobie, że jesteś zbyt pijany, by stanąć na nogach, nie mówiąc już o wygłoszeniu przemówienia.

Wyobraź sobie, że jesteś zmiażdżony do tego stopnia, że ​​zaczynasz mówić o byłym pannie młodej lub wspominasz niektóre z jej wstydliwych chwil, o których chce zapomnieć.

Cóż, tak się stanie, jeśli przesadzisz z alkoholem.

Jeśli wiesz, że nie jesteś bystrym pijącym, może lepiej byłoby całkowicie zrezygnować z alkoholu (z wyjątkiem toastu druhny, oczywiście).

Nie rób tego zbyt długo

drużba trzymająca papier, stojąc obok pana młodego i panny młodej

Czy istnieje zasada określająca, jak długo powinna trwać twoja przemowa? Cóż, nikt nie będzie mierzył czasu, przez który mówisz, ale zawsze lepiej, aby był jak najkrótszy.

Oczywiście nie warto iść po gratulacjach nowożeńców i przedstawieniu się, ponieważ to wciąż jest MOWA, co oznacza, że ​​powinna składać się z większej liczby zdań.

Jednak krótka i słodka droga to droga.

Nie pisz długiego wstępu i jak najszybciej przejdź do sedna. Nie chcesz zanudzać gości, więc nie zawracaj sobie głowy rzeczami, którymi nikogo nie interesuje.

Najlepiej byłoby zrobić sobie czas podczas wygłaszania przemówienia. Idealny czas to trzy do czterech minut – wszystko powyżej byłoby nadmierne, a wszystko krótsze również jest nie do przyjęcia.

Jeśli twoja mowa jest dłuższa, spróbuj ją skrócić, nie tracąc żadnych kluczowych punktów. Po prostu znajdź inny sposób na opowiedzenie swojej głównej historii, skróć wstęp, skróć zakończenie lub pomiń przygotowany cytat.

Równie ważne jak dla Ciebie, pamiętaj, że Twoja przemowa to tylko jedno z głównych wydarzeń na tym weselu.

Zostaw czas na inne części ceremonii (przysięga ślubna, przemówienie drużby, przemówienie matki panny młodej, przemówienie pana młodego, przemówienie ojca panny młodej), a co najważniejsze, zostaw wystarczająco dużo czasu dla gości na zabawa).

Pokaż emocje

pan młody i panna młoda z bukietem kwiatów stojących na zewnątrz

Uczucia są mile widziane w każdym przykładzie mowy druhny, więc nie tłumij swoich emocji. To nie jest spotkanie biznesowe, więc nie musisz mieć zimnej twarzy, żeby traktować Cię poważnie.

W końcu twoja najlepsza przyjaciółka, którą tak bardzo kochasz, rozpoczyna nowy etap swojego życia, więc to zupełnie normalne, że szlochasz. Poza tym to nie czas na ukrywanie, ile ta dziewczyna dla ciebie znaczy.

Ale nie płacz też z serca. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie zakończyć swojej przemowy we właściwy sposób.
Najlepiej byłoby, gdyby przeważały pozytywne emocje. Nie skupiaj się na smutku – skup się na szczęściu.

Nie mów o tym, jak twoja przyjaciółka cię opuszcza i że nie wiesz, jak sobie poradzisz bez jej obecności w twoim życiu.

Skoncentruj się na tym, jak bardzo ją kochasz i jak bardzo jesteś szczęśliwy, że znalazła mężczyznę swoich marzeń.

Uważaj na żarty

pan młody i panna młoda uśmiechają się siedząc przy stole weselnym

Z drugiej strony, idealna druhna nigdy nie jest tylko emocjonalna. Zawsze powinno mieć trochę humoru.

Więc ile humoru wystarczy? Jakich linii nie powinieneś przekraczać?

Druhna jest zwykle najlepszą przyjaciółką panny młodej, więc oczywiście macie dowcipy. Cóż, zapomnij o nich.

Niektóre chwile, w których musiałeś tam być, są zabawne tylko dla was dwojga – nikt inny ich nie dostanie, ani reszta gości nie uzna ich za zabawne.

Nie waż się też w żaden sposób zawstydzać panny młodej. Wspomnienie niektórych godnych pożałowania wydarzeń może być dla ciebie urocze, ale zaufaj mi – ostatnią rzeczą, jakiej chce, jest rumienienie się przed swoimi gośćmi.

Unikaj niestosownych żartów, które sugerują, że panna młoda oszukała pana młodego do małżeństwa lub że to jej ostatnia szansa na przejście do ołtarza. Choć może to zabrzmieć śmiesznie, to sprawia, że ​​wygląda żałośnie.

Co najważniejsze, pomiń wszelkie wulgarne lub obraźliwe żarty. Nie jesteś na wieczorze panieńskim – to dzień ślubu i wszyscy słuchają tego, co masz do powiedzenia.

Pamiętaj, że obecna jest rodzina panny młodej i pana młodego, a także małe dzieci.

Nie rób tego o sobie

szczęśliwy pan młody i panna młoda siedzą przy weselnym stole

Wreszcie, Twoja rola jest znacząca, ale pamiętaj, że nie jesteś w centrum uwagi. Nie wznoś za siebie całego toastu weselnego.

Zamiast tego rozmawiaj o pannie młodej, panu młodym i ich historii miłosnej tak często, jak tylko możesz.

Jak zorganizować najwspanialszą mowę panny młodej w historii?

Przemowa wielkiej druhny ma swoją strukturę. Oznacza to, że nie powiesz wszystkiego, co przyjdzie Ci do głowy bez żadnego rozkazu.

Zamiast tego idealna druhna powinna mieć wstęp, część centralną i wreszcie toast weselny. Wszystkie te części uzupełniają się i płyną naturalnie.

Oto ostateczny przewodnik po pisaniu przemówienia najlepszej druhny w historii.

Przedstaw się

kobieta w beżowej sukience rozmawiająca przez mikrofon

Zgadnij co? Bez względu na to, jak blisko druhna jest z panną młodą, wiele osób uczestniczących w weselu nie ma pojęcia, kim ona jest. Cóż, nie jesteś wyjątkiem.

Dlatego zanim zaczniesz, przedstaw się. I nie, nie wymieniaj całego CV.
Wystarczy przywitać gości, powiedzieć im swoje imię i przedstawić się jako honorowa matrona.

Porozmawiaj o swoim związku z panną młodą

panna młoda i druhna z bukietem kwiatów stojących w lesie

Następnym krokiem w przemówieniu doskonałej druhny jest wspomnienie o swoim związku z panną młodą. W tym miejscu zadeklarujesz swoją miłość do niej.

Przede wszystkim zacznij od powiedzenia gościom czegoś bardziej precyzyjnego o swoim związku. Czy jesteś jej siostrą? Czy jesteście dwoma przyjaciółmi z pracy? Czy jesteście przyjaciółmi od dzieciństwa? Dlaczego jesteś jej druhną?

Jeśli chcesz, możesz opowiedzieć krótką historię o tym, jak się poznaliście. Zrób to jednak tylko wtedy, gdy to ciekawa anegdota – nikt nie chce słuchać nudnej, codziennej opowieści o wspólnym przyjacielu przedstawiającym się sobie.

To jest ta część, w której powinieneś porozmawiać o znaczeniu panny młodej w twoim życiu. Co czyni ją tak wyjątkową? Dlaczego jest najlepszą przyjaciółką, której szukałeś na zawsze?

Założę się, że uważasz się za szczęściarza, że ​​masz tak niesamowitą osobę w swoim życiu. Dlaczego to jest takie? Zapamiętaj coś, co czyni tę kobietę tak godną.

Jeśli planujesz zamieścić śmieszną historię dotyczącą Twojej przyjaźni – teraz jest odpowiednia chwila, aby to zrobić. Tylko pamiętaj o przestrzeganiu zasad dotyczących humoru w swoim wystąpieniu.

Uwzględnij w swoim przemówieniu zarówno pannę młodą, jak i pana młodego

panna młoda i pan młody uśmiechają się siedząc przy stole weselnym

Jesteś honorową matroną panny młodej. Jednak nie jest to tylko jej przyjęcie weselne, powinno dotyczyć również pana młodego. Właśnie dlatego musisz uwzględnić go również w swoim przemówieniu.

Możesz podzielić się anegdotą o tym, jak się poznali lub opowiedzieć zabawną historię o ich związku. Jeszcze raz pomiń wszystko, co mogłoby ich zawstydzić.

Dobrym pomysłem jest przyznanie, że nie lubiłeś pana młodego, kiedy go poznałeś. Nie wymieniaj jego wad – możesz po prostu żartować, że byłeś zazdrosny i bałeś się, że odbierze ci BFF.

Ale teraz go kochasz i uważasz go również za jednego z najlepszych przyjaciół. Myślisz, że panna młoda nie mogła dokonać lepszego wyboru niż poślubienie go.

Pamiętaj, że wspominanie byłych panny młodej i porównywanie ich z panem młodym nie będzie przyjemne.

Nie ma znaczenia, czy używasz tego porównania, by wychwalać przyszłego męża; to tandetne i zupełnie niepotrzebne.

Porozmawiaj o przyszłości nowożeńców

całowanie pana młodego i panny młodej stojąc na zewnątrz

Dość przeszłości; czas zacząć patrzeć w przyszłość. To jest część twojej przemowy, w której porozmawiasz o nowym życiu pary.

Możesz zacząć od swojej wizji ich przyszłości. Powinnaś być tą, która najlepiej zna pannę młodą, więc na pewno znasz jej plany i ambicje.

Bądź konkretny. Czy widzisz ich z gromadką dzieci w białym, ogrodzonym palisadą domu na przedmieściach? A może wyobrażasz sobie ich jako dyrektorów naczelnych dużej firmy, którą wspólnie założyli? Właściwie, dlaczego nie jedno i drugie?

Następnym krokiem jest rozmowa o twoich życzeniach dotyczących nowego męża i żony. Jakie wartości chcesz, aby zachowały na zawsze?

Jaka jest twoja rada dla nowej pary? Nie martw się – nie musisz być w związku małżeńskim ani nawet w związku, aby dać im kilka wskazówek.

To, czego powinieneś życzyć im, to żyć długo i szczęśliwie. Chcesz, aby pozostały zakochane do końca czasu, pokonały każdą przeszkodę na swojej drodze i spędziły resztę życia obok siebie.

que hacer de tres maneras

Dołącz cytat miłosny

pan młody i panna młoda nawiązują kontakt wzrokowy stojąc w pobliżu kwiatów

Jeśli nie wiesz, co powiedzieć, ale jasne jest, że przemowa Twojej wielkiej druhny jest za krótka, dołącz cytat miłosny . Nie wybieraj losowo żadnego cytatu. Zamiast tego znajdź coś, co najlepiej opisuje ich miłość.

Może to być wers z książki, którą znają Państwo Młodej Pary lub cytat z ich ulubionego filmu.

Niemniej jednak nie musi to być symboliczne - jedyną ważną rzeczą tutaj jest to, aby ta linia miała głębsze znaczenie.

Proszę, nie próbuj przedstawiać się jako autor dowolnego zdania.

Przynajmniej jedna osoba na ceremonii ślubnej rozpozna cytat, a ty będziesz wyglądać jak głupek. Dlatego po zakończeniu cytatu musisz podać autora.

Poza tym, co jest złego w używaniu słów sławnych ludzi, którym udało się wyrazić twoje uczucia słowami?

Oto kilka świetnych cytatów, których możesz użyć w swoim przemówieniu:

Prawdziwy akt małżeństwa odbywa się w sercu, a nie w sali balowej, kościele czy synagodze. To wybór, którego dokonujesz nie tylko w dniu ślubu, ale także w kółko, a wybór ten znajduje odzwierciedlenie w sposobie, w jaki traktujesz męża lub żonę. —Barbara De Angelis.

Udane małżeństwo wymaga wielokrotnego zakochania się, zawsze z tą samą osobą. – Mignon McLaughlin.

Sekret szczęśliwego małżeństwa polega na tym, że możesz być w pokoju z kimś w czterech ścianach, jeśli jesteś zadowolony, ponieważ ten, którego kochasz, jest blisko ciebie, na górze lub na dole, lub w tym samym pokoju, i czujesz to ciepło, które nie znajdujesz zbyt często, to o to właśnie chodzi w miłości. – Bruce Forsyth.

Podziękuj gościom weselnym za przybycie

ludzie stojący na zewnątrz na weselu

Chociaż technicznie nie jesteś gospodarzem tego wydarzenia, jesteś tam, aby reprezentować pannę młodą w wielu częściach ceremonii ślubnej.

Dlatego Twoim zadaniem jest podziękować gościom weselnym za przybycie i przekształcenie tego wyjątkowego dnia w piękne przeżycie.

Nie rób tego zbyt długo. Po prostu powiedz coś w stylu: Dziękuję za przybycie lub mam nadzieję, że będziesz się świetnie bawić.

Zakończ przemowę toastem wspaniałej druhny

ludzie podnoszący kieliszki wina siedząc przy stole

Twoje zdanie końcowe jest czymś, co utkwi w pamięci gości. Może to być cytat lub żart dotyczący reszty wieczoru.

Cokolwiek robisz, nie kończ nagle swojej przemowy. Zamiast tego postaraj się, aby zakończenie było jak najbardziej naturalne.

Możesz użyć niektórych zwykłych tostów próbnych, takich jak Here, here, Cheers lub Let's drink po podniesieniu szklanki.

Owinąć:

druhna śmieje się stojąc w pobliżu panny młodej

Te przykłady mowy druhny mogą służyć ci jako inspiracja.

Bez względu na przykładowy pomysł na przemówienie Maid of Honor, ważne jest, aby dodać osobisty akcent do swojego występu. Po prostu postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi mowy i gotowe.